lechia

Pozostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia VI Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłkarskiego Amber Cup, który odbędzie się w Słupsku w dniach 6-7 stycznia 2012 r.

Głównym celem imprezy jest promocja futbolu oraz dobra zabawa adresowana do całych rodzin. Amber Cup łączy sportową rywalizację na najwyższym poziomie krajowym i europejskim z muzyczną rozrywką dla tysięcy kibiców. Jego tegoroczna edycja zainauguruje rok Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej - EURO 2012. Amber Cup rozpocznie futbolowe świętowanie w naszym kraju.

Słupski turniej to, pod względem sportowym, dwa wydarzenia. 6 stycznia odbędą się zmagania drużyn w ramach otwartego Ogólnopolskiego Turnieju Amber Cup, który przeznaczony jest dla drużyn: zawodowych, półzawodowych i amatorskich. W związku z licznymi zapytaniami o udział w tych zmaganiach, jakie napływały z całej Polski, organizatorzy postanowili zwiększyć liczbę drużyn uczestniczących w pierwszym dniu z 20 do 24. Kibice będą mogli zobaczyć m. im. zespoły: Forcars Słupsk, Hurtap-Mat Łęczyca, Blue Moon Szczecin, Hemako Sztutowo, Copacabana Gdańsk.

 

foto

Drużyny zostały podzielone na IV grupy po sześć zespołów. 6 stycznia rozegrane zostaną mecze grupowe i ćwierćfinały. Rozpoczęcie rywalizacji przewidziano na godz. 8:00. Natomiast pojedynki półfinałowe i finał odbędą się dzień później. Początek o godz. 10:00.

Najlepsza z drużyn awansuje do rozgrywanego 7 stycznia Turnieju Gwiazd Amber Cup, w którym wezmą udział takie zespoły jak: Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, GKS Katowice, Puma Team, Gwiazdy Ligi, Drutex Bytowia Bytów i Gryf Słupsk. Tego dnia odbędzie się również mecz pokazowy z udziałem przedstawicieli show-biznesu, aktorów i gwiazd estrady oraz inne atrakcje przygotowane z myślą o kibicach. Amber Cup od lat okraszany jest koncertami znanych i popularnych wykonawców z kraju i zagranicy. W tym roku wystąpią: 6 stycznia InoRos, a 7 stycznia Bad Boys Blue.

 

Oficjalnego otwarcia Amber Cup dokona 7 stycznia o godz. 13:00 Maciej Kobyliński, prezydent miasta Słupska. Turniejowi towarzyszyć będzie, podobnie jak w latach minionych, kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz licytacje gadżetów, z których dochód zasili akcję Jurka Owsiaka. Zapraszamy do hali Gryfia w Słupsku. Wstęp wolny.

Organizatorem VI Amber Cup jest Agencja Promocji Regionalnej Ziemia Słupska Sp. z o.o. Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej i Prezydenta Miasta Słupska. Partnerami turnieju są: Puma Polska i Hotel Dolina Charlotty Resort & SPA. Więcej informacji na: www.ambercup.pl

Lechia Gdańsk

 

Dla kibiców naszych drużyn będzie to idealna okazja na drobną zimową rozgrzewkę, gdyż do startu ligi mamy jeszcze aż półtora miesiąca.

Źródło: ambercup.pl / fot. ambercup