Były reprezentant Polski podpisał dziś roczny kontrakt z występującą w lidze okręgowej Wieczystą Kraków.

Sławomir Peszko od 26 marca był wolnym zawodnikiem, po tym jak rozwiązał kontrakt z Lechią z winy klubu (w związku z zaległościami finansowymi). W międzyczasie pojawił się temat m.in. Widzewa Łódź, natomiast ostatecznie "Peszkin" zdecydował się na podpisanie umowy z Wieczystą Kraków, o czym zresztą mówiło się od dłuższego czasu.

- W końcu w wieku 35 lat mogę podjąć decyzję nie patrząc na menedżerów, którzy mi coś doradzają, na niektórych dziennikarzy, którzy coś o mnie napiszą i proponują mi ten czy inny klub czy też różnych kibiców, którzy twierdzą że się wypaliłem. Teraz po prostu ja Sławomir Peszko idę do Wieczystej i chcę temu klubowi pomoc w dwóch awansach. Chcę się odwdzięczyć mojemu przyjacielowi, panu Kwietniowi, który pomógł mi w Wiśle Kraków. Teraz jest czas żebym ja jemu pomógł i dlatego wybrałem ten kierunek - powiedział Peszko po podpisaniu umowy.

Kontrakt został podpisany na rok z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Sławomir Peszko był piłkarzem Lechii od sezonu 2015/16 z półroczną przerwą na wypożyczenie z Wiśle Kraków. W tym czasie zagrał w biało-zielonych barwach w 107 meczach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił dwanaście bramek i dorzucił 21 asyst.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora