Oprócz Michała Chrapka i Aleksandara Kovacevicia w poniedziałek trzyletni kontrakt z Lechią Gdańsk podpisał również reprezentant Polski Sławomir Peszko, który w ostatnim czasie był piłkarzem niemieckiego FC Koeln.

Peszko był w Gdańsku w poniedziałek od samego rana. Później przeszedł testy medyczne, a na koniec zostały - wydawało się - formalności. Negocjacje trwały jednak bardzo długo i zakończyły się tak naprawdę kilka minut przed godz. 19.

Peszko od rundy wiosennej sezonu 2010/2011 był piłkarzem niemieckiego FC Koeln, dokąd przeniósł się z Lecha Poznań. W trakcie pobytu w Niemczech zawodnik rozegrał 85 meczów i strzelił pięć goli (61/2 w Bundeslidze i 24/3 w 2. Bundeslidze). W międzyczasie, w sezonie 2012/2013, zawodnik był wypożyczony do Wolverhampton, w którym wystąpił 13 razy i zapisał na koncie dwie asysty.

Na początku obecnego sezonu nie łapał się jednak do składu "Kozłów". Nie było dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowych. W związku z tym podjął decyzję o powrocie do Polski.

W polskiej ekstraklasie Peszko zagrał 154 mecze (w Lechu i Wiśle Płock). Zdobył 16 bramek. W reprezentacji Polski 30-letni skrzydłowy rozegrał 32 mecze i strzelił dwa gole. Debiutował w listopadzie 2008 roku w wygranym towarzyskim meczu z Irlandią 3:2. Został powołany na mecze eliminacji do mistrzostw Europy z Niemcami i Gibraltarem. Na zgrupowaniu spotka się z nowymi kolegami z Lechii - Arielem Borysiukiem i Sebastianem Milą.

Źródło: trojmiasto.sport.pl/własne