Ostatnie dni to czas powrotów piłkarzy z urlopów i wznawiania treningów. Za nieco ponad trzy tygodnie zawodnicy powrócą do ligowej rywalizacji. Kilka drużyn przystąpi do rundy wiosennej z nowym trenerem. Wśród nazwisk nowych szkoleniowców znaleźć można trenerów z biało-zieloną przeszłością.

Do pracy w polskiej lidze po czterech miesiącach przerwy powraca Piotr Stokowiec. Szkoleniowiec, który z Lechią rozstał się pod koniec sierpnia, poprowadzi teraz Zagłębie Lubin. Dla Stokowca jest to już drugi raz w Zagłębiu. Wcześniej prowadził on "Miedziowych" w latach 2014-2017 i wywalczył między innymi brązowy medal ligowy i awans do europejskich pucharów. Teraz w Lubinie zastąpi Dariusza Żurawia.

Do Ekstraklasy powraca także Piotr Nowak, który w 2017 roku doprowadził Lechię do czwartego miejsca w lidze. Przypomnijmy, że w sezonie 2016/17 biało-zieloni do ostatniej kolejki bili się o Mistrzostwo Polski. Remis 0:0 z Legią w Warszawie sprawił jednak, że Lechia ukończyła sezon czwarta. Mimo to zespół prowadzony wówczas przez trenera Piotra Nowaka zanotował bardzo dobry wynik. Po rozstaniu z Lechią szkoleniowiec pracował w strukturach FIFA oraz był ekspertem telewizyjnym. Teraz przed Nowakiem zadanie odbudowy Jagiellonii Białystok, która aktualnie jest jedenasta w tabeli. W Białymstoku Piotr Nowak zastąpi Ireneusza Mamrota. 

20170818danielkg 9899 20170820 1577582474

W ostatnich dniach głośno było także o Michale Probierzu, który dwa dni po podpisaniu umowy z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza zdecydował się na zakończenie współpracy z beniaminkiem. Sytuacja była o tyle kuriozalna, że Probierz nie odbył nawet jednego treningu ze "Słoniami". Sam szkoleniowiec tłumaczył swoją decyzję tym, że ustalenia z zarządem a realia okazały się zupełnie inne i poczuł się rozczarowany. Z kolei władze klubu z Niecieczy w oświadczeniu zdementowały te zarzuty trenera i wyraziły swoje rozczarowanie postawą Michała Probierza. Z powodu zamieszania klub musiał zmieniać plany treningowe i szukać zastępcy byłego trenera Cracovii. Teraz Termalicę ma poprowadzić Radoslav Latal.

20170722 lechia cracovia 2kol 9636 20170723 1990284045

 

Wyjaśniła się także przyszłość Marka Papszuna, który po zwolnieniu Czesława Michniewicza przemierzany był do przejęcia Legii Warszawa, a także reprezentacji Polski. W niedzielę Raków poinformował, że trener Papszun przedłużył swoją umowę z klubem do 2023 roku. Oznacza to, że póki co odejścia Papszuna z Częstochowy nie będzie. Funkcję trenera Legii wciąż pełni Aleksandar Vuković.

Jak widać przerwa zimowa to także intensywne ruchy na ławkach trenerskich. Czekamy już na ligowe spotkania z udziałem byłych trenerów Lechii! 

źródło: własne