Przed niedzielnym meczem derbowym przygotowaliśmy zestawienie piłkarzy Lechii Gdańsku, którym udało się pokonać bramkarzy Arki w całej historii rywalizacji. Okazało się, że Jerzy Kruszczyński i Flavio Paixao byli do tego meczu liderami z 6 bramkami na koncie.

Jurek nie ma już szans na poprawienie swojego osiągnięcia, za to Flavio ma i jak doskonale wiemy, zdobył pierwszą z bramek w Gdyni.

Tym samym ma już na koncie 7 trafień w meczach derbowych z Arką Gdynia.

Co więcej, Flavio z każdym ekstraklasowym trafieniem śrubuje swój rekord i ucieka pozostałym piłkarzom Lechii.

Obecnie ma już 42 bramki.

Nie ma już takiej skuteczności jak w poprzednich sezonach, ale doskonale wiemy, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i trzymamy kciuki by pokonał granicę 50 trafień!

Warto przy okazji dodać, że w innej klasyfikacji goni go Daniel Łukasik. Flavio, z pośród obecnie grających piłkarzy, ma najwięcej ekstraklasowych występów w barwach Lechii na koncie (129), ale jego forma nie gwarantuje mu stałych występów. Drugi w kolejności Daniel Łukasik rozegrał już 123 spotkania, ale ma w każdym meczu pewne miejsce na murawie i jeśli nic się nie zmieni może wkrótce wyprzedzić Flavio i tym samym wskoczyć do czołowej 10-tki.

Więcej statystyk dotyczących piłkarzy Lechii Gdańsk znajdziecie w menu STATYSTYKI na samej górze strony.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora