lechia

Lechia Gdańsk negocjuje transfer Grzegorza Rasiaka. Ten 33letni napastnik rozwiązał kontrakt z Jagiellonią. Możliwy jest też transfer.. Mouhamadou Traore.

Rasiak nie spełnił powielanych w nim nadziei, i postanowiono rozwiązać kontrakt z zawodnikiem. Jak informuję portal trojmiasto.pl, zawodnik negocjuje kontrakt z biało-zielonymi.

Jak się okazuje, chętnie w poznaniu widziani będą dwaj zawodnicy Lecha, przymierzani do przywdziania trykotu Lechii :

Nadal nie wiadomo, co z Jakubem Wilkiem oraz przymierzanym do Lechii innym lechitą - Jackiem Kiełbem. -Żałuję, że ta dwójka nie może od początku zacząć z nami. Sytuacja wygląda w ten sposób, że do 30 czerwca są oni zawodnikami innych klubów, a te nie wyrażają zgody na ich udział w naszych treningach - wyjaśniał na internetowej stronie Lecha trener tej drużyny, Mariusz Rumak.

Nieprawdą jest więc, że obaj gracze nie byli chętnie widziani przez trenera poznaniaków na treningach ekipy z wielkopolski.

Trwają również poszukiwania skrzydłowych. Lechia jest zainteresowana młodzieżowym reprezentantem Polski, Tomaszem Hołotą. 21-latek ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z GKS Katowice z wpisaną do niego klauzulą odstępnego na poziomie miliona złotych, ale można go pozyskać znacznie taniej, gdyż klub ma wobec swojego podopiecznego duże zaległości finansowe. Poza gdańszczanami o tego pomocnika zabiegają również: Górnik, Korona Kielce i GKS Bełchatów.

Do Lechii nie trafią napastnicy: Daniel Sikorski (ostatnio Polonia Warszawa, jest blisko podpisania kontraktu z Wisłą Kraków) oraz Dawid Nowak (GKS Bełchatów) i Paweł Abbott (Ruch Chorzów). Temat pozyskania tych dwóch ostatnich skończył się wraz z odejściem Pawła Janasa.

źródło : trojmiasto.pl / własne