lechia

W minionym roku status najbardziej medialnego klubu piłkarskiego w Polsce uzyskał Lech Poznań, jednak od wielu miesięcy więcej pisze się o Wiśle Kraków.

"Biała Gwiazda" zanotowała w grudniu po raz szósty z rzędu największą liczbę publikacji w miesiącu - wynika z badania "Polska Piłka" przeprowadzonego przez agencję informacyjną "PRESS-SERVICE Monitoring Mediów".

A jak w tym zestawieniu zaprezentowała się Lechia?

Lechia Gdańsk nigdy nie znajdowała się wysoko w corocznym zestawieniu najbardziej medialnych klubów. Jednakże, w żwiążkuz tym, że w ubiegłym roku został wybudowany nowoczesny stadion PGE Arena Gdańsk jest szansa, że to się wkrótce zmieni.

Ostatecznie Lechiści zajęli "średnie" siódme miejsce ale aż strach pomyśleć, co było by gdyby nie został otwarty stadion PGE Arena Gdańsk.

Zapewne pomyślicie, że stadion to nie wszystko. Do tego potrzebny jest dobry skład, medialni zawodnicy i dobra gra całego zespołu. Jednak to nie prawda co pokazuje przedostatnia drużyna w Ekstraklasie czyli... Cracovia Kraków, która uzyskała czwarte miejsce wśród najbardziej medialnych zespołów Ekstraklasy. Tak, tak ta sama drużyna sezon wcześniej walczyła o utrzymanie.

Wniosek jest prosty, prócz otwarcia nowego stadionu potrzebny jest dobry skład marketingowy klubu, którego Lechia nie wykorzystuje.

 

Źródło:press-service.com.pl/własne