Rafał Wolski długo nie szukał nowego pracodawcy. Siedmiokrotny reprezentant Polski został nowym piłkarzem Wisły Płock. 27-letni pomocnik po rozwiązaniu umowy z Lechią Gdańsk zasilił Wisłę na zasadzie wolnego transferu. Decyzją obu stron długość kontraktu nie będzie ujawniana.

Urodzony 10 listopada 1992 roku w Kozienicach Wolski w swoim piłkarskim CV ma występy w Legii Warszawa, włoskich Fiorentinie i Bari, belgijskim Mechelen oraz Wiśle Kraków. Ostatnio reprezentował barwy Lechii Gdańsk, z którą w sezonie 2018/19 sięgnął po krajowy Puchar, a na początku następnych rozgrywek także po Superpuchar Polski.

W czasie ponad trzyletniego pobytu w Lechii zagrał łącznie w 78 meczach, notując 6 bramek. Tylko w rundzie jesiennej trwającego obecnie sezonu 2019/2020 wystąpił w 16 spotkaniach gdańskiego klubu, w których strzelił gola i zaliczył 3 ostatnie podania.

Warto zaznaczyć, że na swoim koncie ma dwa kolejne Puchary Polski zdobyte z Legią Warszawa oraz 7 występów i jedno trafienie w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył również w Mistrzostwach Europy UEFA EURO 2012.

Przypomnijmy, że kontrakt Wolskiego z gdańskim klubem został rozwiązany z winy klubu w związku z zaległościami w regulowaniu zobowiązań kontraktowych, o czym pisaliśmy TUTAJ.

źródło: wisla-plock.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora