Były zawodnik Lechii Gdańsk Rafał Wolski podpisał kontrakt z Radomiakiem Radom do 2025 roku. Transfer zostanie ogłoszony w czwartek.

Rafał Wolski dołączy do Radomiaka, po tym jak rozwiązał kontrakt z Wisłą Płock. Poza Wisłą Płock byłego reprezentanta Polski najbardziej ściągnąć go chciały Jagiellonia Białystok oraz Śląsk Wrocław, gdzie trenerem jest Jacek Magiera, z którym się znają z okresu gry w Legii Warszawa. Ostatecznie Wolski pozostał na Mazowszu i podpisał kontrakt z Radomiakiem do czerwca 2025 roku.

W poprzednim sezonie Rafał Wolski w 30 meczach w lidze zdobył 7 bramek i zanotował 8 asyst, a Wisła Płock spadła z Ekstraklasy. Nafciarze podobnie jak Rafał Wolski mieli znakomity początek sezonu. W pierwszych sześciu kolejkach byli oni liderem, a zawodnik zdobył 5 bramek i miał 2 asysty, a całą rundę jesienną zakończył z bilansem po sześć bramek i asyst. Im dalej w sezon, to płocczanie wyglądali dużo gorzej i ostatecznie spadli. Sam zawodnik zanotował o wiele słabszą rundę wiosenną, w której tylko raz trafił do siatki i dwa razy asystował.

W Lechii Rafał Wolski grał w 2016-20. Najlepszym jego sezonem był sezon 2016/17, kiedy był ważnym punktem zespołu i w 34 meczach trafił do siatki 3 razy i miał 6 asysty. Następny sezon nie był już tak dobry, bowiem zerwał on więzadła krzyżowe i stracił szansę na wyjazd na Mistrzostwa Świata w 2018 roku. Potem były gracz Legii zerwał więzadła po raz drugi i później zakończyło się to odejściem do Wisły Płock. We wszystkich rozgrywkach w barwach Biało-Zielonych zagrał w 78 meczach, w których zdobył 7 goli i zanotował 11 asyst. 

Jak wspominacie Rafała Wolskiego w Lechii Gdańsk? Jaki był jego najlepszy występ według was?

 

źródło: Interia Sport