Obrońca Lechii Rafał Pietrzak został awaryjnie powołany do reprezentacji Polski na najbliższy mecz towarzyski z Finlandią oraz dwa spotkania w ramach Ligi Narodów - z Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Informację przekazał na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski. Powodem jest pozytywny wynik testu na koronawirusa u Macieja Rybusa.

Przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały dodatni wynik u przebywającego obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski Macieja Rybusa (Łokomotiw Moskwa, Rosja). W związku z tym selekcjoner Jerzy Brzęczek postanowił w ostatniej chwili dowołać na zgrupowanie innego lewego obrońcę. Wybór padł na Rafała Pietrzaka z Lechii.

Dlaczego Pietrzak? Złośliwi napiszą, że miał najbliżej, bo reprezentacja Polski zagra z Finlandią i Włochami na Stadionie Energa Gdańsk. Tym niemniej, Pietrzak jest w tym sezonie w przyzwoitej formie, a wszyscy pamiętamy jego bardzo dobry mecz przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała (dwie asysty i dośrodkowanie, po którym padł gol samobójczy).

Polska zagra z Finlandią w środę o godz. 20.45, z Włochami w niedzielę o godz. 20.45 (oba mecze w Gdańsku). Z kolei spotkanie z Bośnią i Hercegowiną odbędzie się 14 października o godz. 20.45 we Wrocławiu.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora