Lechia Gdańsk zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli ligowej. Czy Biało-Zielonym grozi całkowita degradacja i gra od IV ligi. Na ten temat wypowiedział się Radosław Michalski z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". 

Jak prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej postrzega aktualną sytuację Lechii? - Patrząc na tabelę i grę Lechii to sytuacja na pewno mnie niepokoi. Śląsk nie był wybitnym rywalem, a to był jeden z najważniejszych meczów. Brak wygranej utrudnia zadanie - przyznał.

A jaką przyszłość Michalski przewiduje gdańskiemu klubowi? -Z tego co wiem, to Lechia złożyła wniosek licencyjny na przyszły sezon, więc nie zakładam czarnego scenariusza, że trzeba byłoby wszystko zaczynać od początku. Gdyby jednak miało dojść do tego, to biorąc pod uwagę kwestie formalne, to zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej może zezwolić na grę klubowi od czwartej ligi. Związane to jest z tym, że dla klubów z niższych lig przyjmowanie kibiców wielkich klubów byłoby organizacyjnie wielkim wyzwaniem - dodał.

 źródło: "Dziennik Bałtycki"