Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zakomunikowało w czwartek 13 kwietnia o zmianie organizacji ruchu kołowego wokół Stadionu Energa w dniu meczu derbowego z Arką.

Z takiego rozwiązania nie są zadowoleni zmotoryzowani Kibice Lechii Gdańsk. Głos postanowił zabrać Radny Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys, który jak wiadomo jest również Fanem Lechii.

Szczegóły komunikatu MCZK

Poniżej prezentujemy jego odpowiedź, która trafiła do autorów komunikatu.

Szanowni Państwo

Do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Uprzejmie dziękuję za komunikat ,,Mecz Lechia Arka - jak dojechać, gdzie zaparkować,, który informuje o zwiększonej ilości miejsc parkingowych podczas meczu Lechia-Arka. Cieszy również fakt, że w tym dniu uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów i autobusów, a także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej na trasie Gdańsk Główny - Gdańsk Stadion. Wyrażam jednak zaniepokojenie i zdziwienie, że główna droga dojazdowa na Stadion - ul. Pokoleń Lechii Gdańsk będzie kolejny raz dostępna jedynie dla nielicznych. Droga ta powstała w celu umożliwienia komfortowego przyjazdu i wyjazdu podczas odbywających się na stadionie wydarzeń.

Miasto Gdańsk wydało setki milionów złotych na infrastrukturę drogową i co zrozumiałe, w dni niemeczowe w tym miejscu ruch jest niewielki. Wydaje się więc logiczne, by podczas organizacji spotkań piłkarskich, w celu swobodnego przejazdu, kibice zamiast tkwić w korkach przy stadionie, mogliby swobodnie dojeżdżać i wyjeżdżać ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Będzie to jednak znowu niemożliwe, bowiem Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zdecydowało o zamknięciu tej ulicy.

Frekwencja w tym dniu będzie daleka od rekordowej, bowiem wiemy, że m.in. w najbliższym meczu nie będą uczestniczyć zorganizowane grupy kibiców Arki Gdynia. Dlatego dziwią mnie ograniczenia, jakie zaproponowaliście Państwo uczestnikom tego wydarzenia, które dla wielu jest piłkarskim świętem.

W imieniu rzeszy kibiców bardzo proszę, aby w przyszłości nie utrudniać dojazdu i nie zamykać dróg dojazdowych do Stadionu.

Andrzej Kowalczys Radny Miasta Gdańska

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora