Ekstraklasa SA i Telewizja Polska podpisały umowę, dzięki której hitowe mecze rundy wiosennej sezonu 2012/2013 zostaną pokazane w telewizji publicznej.

Mecze będą transmitowane w jednym z wiodących kanałów TVP (TVP1 lub TVP2), a bramki z meczów każdej kolejki T-Mobile Ekstraklasy będzie można zobaczyć między innymi w serwisach informacyjnych TVP1, TVP2, TVP Sport i TVP Info oraz w kronikach „T-Mobile Ekstraklasa GOL”.

Umowa zakłada między innymi pokazanie na żywo dwóch wybranych meczów rundy wiosennej w kanałach TVP1 lub TVP2. Przypomnijmy, że jesienią w TVP1 transmitowane były spotkania Lechii Gdańsk z Legią Warszawa (oglądalność: 1 126 294 widzów) oraz Lecha Poznań z Legią Warszawa (oglądalność: 1 651 211 widzów).

Stałym źródłem informacji na temat rozgrywek Ligi Zawodowej będzie prezentowana dwa razy w tygodniu w TVP1 (soboty i wtorki, tuż po głównym wydaniu „Wiadomości”) ligowa kronika „T-Mobile Ekstraklasa GOL”, w której zobaczyć można wszystkie bramki z meczów T-ME. W ramówce TVP1 oraz TVP Sport znajdzie się też miesięczne podsumowanie zmagań na boiskach T-Mobile Ekstraklasy.

- Dzięki współpracy z Telewizją Polską nasze rozgrywki docierają do jeszcze szerszego grona odbiorców, a T-Mobile Ekstraklasa staje się coraz popularniejsza. Wyniki oglądalności potwierdzają też, że kibice polubili magazyn „T-Mobile Ekstraklasa GOL”, który często ma ponad czteromilionową widownię – mówi Marcin Animucki, członek zarządu Ekstraklasy SA.

Źródło: Ekstraklasa SA

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora