Dotychczas nieopublikowane

Rafał Janicki z Lechii Gdańsk ma problem z kolanem, którego ból dał mu się we znaki podczas dwóch ostatnich meczów ligowych Biało-Zielonych.

W dwóch meczach z rzędu – z Wisłą Kraków i Górnikiem Łęczna – Rafał Janicki miał kłopot z kolanem. O ile pod Wawelem kontuzja odezwała się pod koniec spotkania i piłkarz Lechii dotrwał na boisku do ostatniego gwizdka, o tyle w piątkowym spotkaniu na PGE Arenie opuścił murawę z konieczności przed przerwą. Po meczu w Krakowie Janicki przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. Nie wykazało ono żadnych istotnych zmian w kolanie, dlatego piłkarz zagrał z Górnikiem. Problem powrócił, choć dzień po meczu trener Jerzy Brzęczek mówił, że diagnozy są optymistyczne.

Problemy z kolanem ciągną się za 23-letnim piłkarzem od grudnia, dlatego obrońca Lechii postanowił wczoraj udać się do Poznania na bardziej szczegółowe badania. Pod znakiem zapytania stoi jego występ w piątkowym starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Przypomnijmy, że parę dni temu Janicki przedłużył kontrakt z gdańskim klubem do końca czerwca 2020 roku, czyli o cztery lata dłużej niż obowiązywała jego dotychczasowa umowa.

Źródło: przegladsportowy.pl/własne