lechia

1. kwietnia 2011 o godzinie 17:45 Lechia Gdańsk podejmować będzie GKS Bełchatów. Będzie to niezwykle ważny mecz dla układu tabeli. W przypadku porażki z Lechią może się zrównać punktami 9. Górnik, w przypadku zwycięstwa Lechia może wskoczyć na fotel wicelidera.

Nie można ukrywać, że GKS Bełchatów wyjątkowo "nie leży" Lechii. Do tej pory oba zespoły mierzyły 7 razy w najwyższej klasie rozgrywkowej, z czego tylko 2 z nich zakończyły się zwycięstwami Biało - Zielonych, a i to było w czasach kiedy zespół grał jako Lechia/Olimpia Gdańsk. GKS nie dał się ograć lechistom w pięciu ostatnich spotkaniach. Mało tego zawodnicy z Bełchatowa we wspomnianych 5 spotkaniach za każdym razem zgarniali pełną pulę. Najbliżej urwania punktów było w maju ubiegłego roku kiedy to do 90. minut na tablicy wyników widniał remis 1:1. Niestety w samej końcówce rzut karny pewnie wykorzystał Dawid Nowak i Lechia ponownie została z niczym. Nowak to prawdziwie zmartwienie naszej defensywy bowiem w ostatnim czasie aż 4-krotnie wpisywał się na listę strzelców w pojedynkach obu drużyn.

Na dzień dzisiejszy w obu zespołach panują z goła odmienne nastroje. Lechia jest nieco podłamana po porażce, zresztą zasłużonej, ze Śląskiem we Wrocławiu. GKS natomiast w ostatniej kolejce pewnie pokonał warszawską Legię i w Bełchatowie zaczęta mówić o pogoni za czołówką.

Lechia musi w tym meczu pokazać, że porażka we Wrocławiu to był tylko wypadek przy pracy, że wciąż liczy się w walce o europejskie puchary. GKS natomiast na pewno nie położy się i nie podaruje punktów za darmo.

O tym, że mamy szansę być świadkami świetnego widowiska może świadczyć chociażby wypowiedź piłkarza GKS-u - Macieja Małkowskiego:

- Nie możemy stanąć z tyłu i się bronić, bo nie wywieziemy z Gdańska nawet punktu. Musimy zagrać odważnie i ofensywnie, by myśleć o wywiezieniu stamtąd jakiejkolwiek zdobyczy.

O tym, że również Lechia wyjdzie nastawiona ofensywnie chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Szykuje nam się świetne widowisko. Miejmy nadzieję, że okraszone zdobyciem trzech punktów.

Pojedynki na najwyższym szczeblu ligowym:

1995-08-19 Lechia/Olimpia Gdańsk - GKS Bełchatów 2:0 1996-03-30 GKS Bełchatów - Lechia/Olimpia Gdańsk 1:4
Krzysztof Kukulski 52. 2008-09-20 PGE GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1:0
Tomasz Jarzębowski 73.
2009-04-11 Lechia Gdańsk - PGE GKS Bełchatów 1:2
Jacek Popek 14., Dawid Nowak 73.
2009-11-21 Lechia Gdańsk - PGE GKS Bełchatów 0:2
Maciej Małkowski 31., Dawid Nowak 86.
2010-05-11 PGE GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 2:1
Dawid Nowak 32., 90. - karny - Marco Bajic 40.

2010-09-12 PGE GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1:0
Janusz Gol 72.

Poniżej przewidywany skład:

 

Źródło: własne / gksbelchatow.com / fot. Paweł Korytnicki