Przed nami trzecia kolejka i szansa na pierwsze zwycięstwo Lechii w tym sezonie. Przeciwko piłkarzom z Gdańska stanie na drodze Cracovia. Zespół który, póki co podobnie jak Lechia nie zachwyca. Mecz z zespołem z Krakowa, będzie pierwszym na nowym stadionie.

BRAMKARZ: Tutaj podobne umiejętności i wola walki. Kaczmarek i Małkowski to bardzo podobni zawodnicy. Nie powiódł się transfer Kapsy jednak i tak w bramce powinien stanąć Sebastian. Nie widzę tutaj żadnej różnicy klas. Obaj bramkarze na pewno mają wielką ochotę na czyste konto, czego w tym sezonie póki co nie mogli doświadczyć.

OBRONA: Mankament Lechii – obrona. W tym sezonie nie zachwyca. Kafarski powinien postawić na Sergeja Kożansa obok Vucko, a po bokach Deleu i Levana. To ustawienie w tym meczu powinno zagwarantować przy odpowiedniej formie i zgraniu mało strat. W Cracovii największe znaczenie ma środkowy obrońca i kapitan zespołu, były reprezentant Polski – Radomski. Do tego po bokach Nykiel i Kosanović. Myślę że przyglądając się obu obronom, niezbyt pewnie dumnych z siebie, to jednak ta pomorska jest tą bezpieczniejszą.

POMOC: Trzech pomorskich wojowników kontra średnia czwórka Krakowska. Za Surmę znów Machaj, obok niego Nowak i Pietrowski. Nic nowego, ale przy tym i nic złego. Za to w Pasach muszą liczyć przede wszystkim na Ntibazonkiza, który może wiele samemu zdziałać. Mimo wszystko to właśnie Lechia jest tutaj mocniejsza i z pewnością będzie to widać w trakcie gry. Trzeba jednak pamiętać o słabym przygotowaniu do sezonu w tym roku zawodników, tak więc jednak w remis w pomocy.

ATAK: No i tutaj sam nie wiem co powiedzieć. Wielki Traore, nadzieja na skuteczność Benson i jeden zawodnik niewiadomy. Może Lukjanovs, może Dawidowski, może Wiśniewski. Za to w Cracovii póki co napastnik na którego wszyscy bardzo liczą – Andrzej Niedzielan, obok niego van der Biezen. Atak z Gdańska mimo że nie skuteczny, tym razem powinien uszczęśliwić kibiców.

TRENERZY:Jurij Szatałow to sprawdzona marka w naszej lidze, ale i przed nim, jak i przed trenerem Kafarskim wielka presja. Dla jednego, jak i drugiego porażka to coraz większa szansa na pożegnanie się z posadą. Nie można tutaj nikogo wytypować. Każdy da z siebie wszystko.

WYNIK: Nowy stadion, pełne trybuny. Lechia da z siebie wszystko i podniesie się w ligowej tabeli. Stawiam na 2:0 dla piłkarzy z pomorza. Piłkarze Cracovii powinni nie dać sobie rady przy wielkim dopingu kibiców Lechii.

PIŁKARZ MECZU: Tym razem to już nie takie proste. Sądzę jednak że może to być mecz Bensona. Będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony w meczu przed własną publicznością. Powinien cieszyć się z zdobytego gola.