Spotkanie Lechii Zagłębiem będzie pojedynkiem drużyn, które w ostatnim czasie sprawiają swoim kibicom wielki zawód. Oczywiście nie da się wygrywać każdego spotkania, może trafić się mniejszy lub większy kryzys, ale w Gdańsku trwa to już za długo.

Bramkarze zdecydują o wyniku?

Mateusz Bąk lub Sebastian Małkowski w Lechii oraz Michał Gliwa lub Tomasz Ptak w Zagłębiu. Zadając sobie pytanie, który zespół ma lepszych bramkarzy od razu trzeba wskazać tych z Lechii. Ostatni gol stracony przez Miedziowych pokazuje, że na ich bramkę trzeba strzelać z każdej pozycji – tam piłka zawsze może zamienić się w gola. Najlepszym tego przykładem jest bramka strzelona ostatnio przez Łukasza Gargułę. Nie będziemy tu jednak znęcać się nad pechowym Michałem Gliwą. Nasz golkiper będzie miał zapewne niestety najprawdopodobniej dużo więcej pracy – naprzeciwko niego zagrają jednak napastnicy z dużym potencjałem jak Arkadiusz Piech i Adrian Błąd.

Deleu wszechmogący.

Po pauzie za nadmiar żółtych kartek do gry wraca Deleu. Kibice i piłkarze Zagłębia pewno już teraz zastanawiają się, czy to właśnie przez niego przegrają kolejny mecz. Ten piłkarz przez cały sezon jest najlepszym graczem Lechii. Ostatnio oprócz dobrej gry w obronie, włącza się w akcje ofensywne jako pomocnik, strzelił także gola jak prawdziwy snajper. Może to zabrzmi zabawnie, mało-realnie, ale może w czasie kryzysu ze strzelaniem bramek wystawić go w ataku? Już widzę miny ekspertów z prasy i telewizji oraz komentarze w stylu: „Przestawienie Deleu do ataku było strzałem w dziesiątkę. Strzelił trzy gole w pół godziny. Trzeba pogratulować trenerowi Probierzowi, że potrafi podejmować takie trudne, a zarazem trafne decyzje. Trzeba przyznać, że pokazuje dlaczego nazywa się go „polskim Pepe Guardiolą..” . Oczywiście poniosła nas tu trochę fantazja, ale w polskiej piłce nożnej przecież nie ma rzeczy niemożliwych! Może warto zaryzykować?

Jest taka wiekowa piosenka Krzysztofa Krawczyka, która doskonale wyraża potrzebę powrotu na właściwą ścieżkę życia. Najwyższa pora żeby nasza Lechia wróciła do tego co jest jej życiowym zadaniem do wygrywania!