Żeńska drużyna Lechii Gdańsk dotarła do finału rozgrywek i już dziś zmierzy się w finale z Pogonią „Gościniec nad Wisłą” Tczew. Mecz finałowy rozegrany zostanie w Rusocinie.

Podopieczne trenera Roberta Bandrowskiego w drodze do finału rozegrały dwa spotkania pucharowe. W pierwszym meczu pokonały GOSRiT Luzino 2:0, a dwukrotnie do siatki rywalek trafiła Zuzanna Lachowicz. W półfinale rozegranym przy Traugutta 29 biało-zielone pokonały zespół Lwa Lębork 3:1, a do bramki trafiały Lidia Zakrzewska oraz dwukrotnie Weronika Szmatuła. Na co dzień żeńska drużyna Lechii Gdańsk występuje w III lidze kobiet i w obecnym sezonie po pięciu kolejkach zajmuje szóstą lokatę.

Rywalki biało-zielonych na co dzień występują w IV lidze „no10.pl” i są drużyną rezerw występującej w I lidze tczewskiej Pogoni. W tabeli czwartej ligi po pięciu rozegranych kolejkach zajmują z kompletem punktów pierwsze miejsce. W drodze do finału regionalnego Pucharu Polski zagrały trzy mecze i w żadnym nie straciły bramki. Pokonały kolejno: GKS Żukowo (8:0), APLG Lotos Gdańsk CLJ (3:0) oraz w półfinale obrońcę tytułu BP AP Marcusa Gdynia (1:0).

Spotkanie finałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski zapowiada się więc bardzo emocjonująco, a my z całych sił będziemy dopingować drużynę trenera Bandrowskiego w walce o wojewódzki Puchar. Początek finału w środę 30 września 2020 roku o 17.00 na stadionie w Rusocinie. Spotkanie będzie również transmitowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w internecie, zachęcamy do kibicowania biało-zielonym.

 źródło: pomorski-zpn.pl / własne