lechia

Do końca sezonu zostało już tylko 5 kolejek i aż 15 punków do zdobycia.

Nie ma co wybiegać w przyszłość skupmy się więc na bieżącej 26-tej kolejce. Kibiców Lechii będą interesowały przede wszystkim cztery mecze.

W piątek GKS Bełchatów o godzinie 18:00 rozpocznie mecz z Jagiellonią Białystok i typuję, że wygrają ten mecz gospodarze, gdyż Jagiellonia o nic w tym sezonie juz nie gra.

 

Zobacz z kim zagra jeszcze do końca sezonu GKS Bełchatów

 

Drugi ważny mecz zostanie rozegrany w sobotę w Krakowie, gdzie Wisła zmierzy się z ŁKSem. Mecz rozpocznie się o 15:45 i wcale Wisła nie musi go wygrać. Krakowianie są obecnie w dołku i nie wygrali w 5 ostatnich meczach ligowych a przed własną publicznościa ostatnie zwycięstwo odnieśli ... w grudniu ubiegłego roku. ŁKS walczy o utrzymanie i ciuła punkt po punkcie. Serce podpowiada, że powinna wygrać Wisła ale remis jest równie realny. Mimo wszystko typuję zwycięstwo Wisły.

 

Zobacz z kim zagra jeszcze do końca sezonu ŁKS Łódź

 

W niedzielę czeka nas oczywście mecz Lechii w Poznaniu z Lechem. Rozpocznie się on o 14:30 i wszyscy będziemy chyba trzymali kciuki za remis bo przy obecnej grze na więcej nas nie stać. Lech mimo, że na puchary nie ma już praktycznie szans, nie należy do zespołów które odpuszczają, szczególnie przed własną publicznością ale remis jest w naszym zasięgu.

 

Zobacz z kim zagra jeszcze do końca sezonu Lechia Gdańsk

 

Ostatni mecz to poniedziałkowy pojedynek Polonii Warszawa z Cracovią. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30 i raczej pewne jest w nim zwycięstwo gospodarzy.

 

Zobacz z kim zagra jeszcze do końca sezonu Cracovia Kraków

 

Przyjmując takie rezultaty końcówka ligowej tabeli będzie w poniedziałkowy wieczór wyglądała jak poniżej. GKS będzie już miał praktycznie zapewniony byt i w rywalizacji o 2 miejsca premiowane spadkiem pozostaną 3 zespoły.

 

# Zespół M PKT
12 Zagłębie Lubin
25
30
13 GKS Bełchatów
26
28
14 Lechia Gdańsk
26
25
15 ŁKS Łódź
26
22
16 Cracovia Kraków
26
20

 

A jak wy prognozujecie przebieg 26 kolejki Ekstraklasy?