lechia

W meczu 10. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Lechia Gdańsk uda się do Lubina na mecz z miejscowym Zagłębiem. Po przerwie reprezentacyjnej wielu spodziewało się zmian w drużynie Biało - Zielonych jednak takowych (przynajmniej kadrowych) nie widać. A o tym czy zaszły innego rodzaju zmiany dowiemy się w niedzielę.

HISTORIA

Do tej pory zespoły z Gdańska i z Lubina mierzyły się 14-krotnie. Z tego 7 razy lepsza okazywała się Lechia, 3 razy padał remis, a 4 spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęło Zagłębie. Biało - Zieloni zdobyli 17 bramek, przy 12 trafieniach piłkarzy z Lubina.

Najwyższe zwycięstwo Lechii Gdańsk to 4:2 osiągnięte w sezonie 1983/1984.

Patrząc na statystyki można odnieść wrażenie, że to Lechia będzie faworytem w tym spotkaniu, bowiem rywale tylko 4-krotnie potrafili znaleźć receptę na pokonanie gdańszczan. Aczkolwiek 2 z tych 4 zwycięstw odnieśli... w ostatnich dwóch spotkaniach.

Natomiast ostatnie zwycięstwo Lechii w Lubinie miało miejsce w 1985/1986 kiedy to Biało - Zieloni pokonali Zagłębie 1:0.

SYTUACJA W TABELI

Zagłębie przed tą kolejką zajmowało 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że Miedziowi rozegrali o jedno spotkanie mniej. Piłkarze z Lubina wygrali do tej pory tylko 1 spotkanie przy 3 przegranych i aż 4 remisach. Bilans bramkowy naszych rywali to 6:9.

Lechia Gdańsk po 9. meczach plasowała się na miejscu 10. Jej dorobek to 9 punktów na co złożyły się 2 wygrane oraz 3 remisy. Bilans bramkowy to 5:7. I warto tutaj dodać 2 ciekawostki. Po pierwsze żadna drużyna w lidze nie strzeliła tak mało goli. Po 2... żadna drużyna w lidze nie straciła tak mało goli!

Lechia od początku sezonu gra 2-2-2, czyli 2 porażki, 2 remisy, 2 zwycięstwa. Aktualnie po 2 porażkach z Koroną i Podbeskidziem oraz remisie z GKSem należy się spodziewać podziału punktów w Lubinie. Jeśli jednak tak się stanie to dla Biało - Zielonych będzie to porażką bowiem górna część tabeli odjeżdża coraz bardziej i za chwilę może się okazać, że pozostanie nam już tylko walka o utrzymanie. Jednak Biało - Zieloni mogą jutro udowodnić, że 2-2-2 to już przeszłość i od jutra zacząć nowy system 0 (porażek) - 0 (remisów) - 21 (zwycięstw). Oby tak się stało!

A MY SWOJE!!!

Źródło: własne / hppn.pl