lechia

15. kwietnia o godzinie 20:00 Lechia zmierzy się w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Wydaje się, że to już ostatni moment na to, żeby się podnieść i ponownie liczyć się w walce o czołowe lokaty.

Lechia dotychczas mierzyła się w lidze z Górnikiem 27 razy z czego 7 spotkań zakończyła się zwycięstwem Biało - Zielonych, 16 razy triumfował Górnik, a 4 razy padał wynik remisowy. Bilans bramkowy przemawia za Górnikiem - 26:39. Od czasu powrotu zespołu znad morza do Ekstraklasy obie jedenastki spotkały się 3-krotnie, z czego 2 pojedynki wygrała Lechia, a tylko raz, w sezonie 2008/2009, komplet punktów wywalczył Górnik. Piłkarze z Zabrza zapewne będą mocno zmobilizowani przed tym meczem, bowiem mają w pamięci jesienną porażką w Gdańsku aż 1:5.

- Mimo lania w Gdańsku, dzisiaj jesteśmy w tym samym miejscu. Siły są wyrównane, a my będziemy dysponować atutem w postaci stadionu wypełnionego kibicami, którzy są naszym dwunastym zawodnikiem. Wierzę, że zespół i trenerzy zrobią wszystko, by sięgnąć jutro po komplet punktów - stwierdził dyrektor sportowy Górnika - Andrzej Orzeszek.

Lechia i Górnik to odpowiednio 4. i 5. drużyna w tabeli Ekstraklasy. Obie zgromadziły po 31 punktów i obie zapowiadają walkę o europejskie puchary. Dzisiejszy zwycięzca stanie przed ogromną szansą wskoczenia na podium Ekstraklasy bowiem Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z poznańskim Lechem, a jak wiemy pojedynek ten, szczególnie graczy z Wielkopolski, potrafi ogromnie mobilizować.

Natomiast drużyna, która przegra to starcie najprawdopodobniej zajmie miejsce w granicach 8-9.

- Lechia to silny rywal, który przed tygodniem nie zasłużył na porażkę 0:3 z Cracovią. Obecna sytuacja w tabeli pokazuje, że kto wygra, ten będzie wyżej. My chcemy wygrać i przeskoczyć Lechię. Trzecie miejsce w tabeli po tylu kolejkach byłoby dla nas dużą satysfakcją - powiedział II trener Górnika - B. Zając.

Jeśli chodzi o składy na ten mecz to zarówno w Lechii jak i w Górniku zaszły po 2 zmiany. W przypadku graczy z Gdańska do składu wrócili Marko Bajić oraz Levon Airapetian. Natomiast w kadrze Górnika figurują Mariusz Przybylski i Michal Gasparik.

Poniżej przewidywany skład:

 

Źródło: własne / gornikzabrze.pl / lechia.pl / hppn.pl/ fot. Marek Wiśniewski