lechia

Niestety jeżeli wszystko przebiegnie niepomyślnie już po tej kolejce możemy zagościć w strefie spadkowej.

Dla dolnej części tabeli w tej kolejce najistotniejsze mecze to oczywiście te z udziałem Cracovii, Lechii i ŁKSu. Jeżeli wszystko potoczyłoby się na korzyść Lechii (porażki Cracovii i ŁKSu, wygrana Lechii) moglibyśmy spokojniej myśleć o pozostałych meczach. Jednakże realnie rzecz biorąc może być zupełnie odwrotnie. Co warto podkreślić wszystkie 3 zagrożone zespoły grają w tej kolejce przed własną publicznością.

Najłatwiej powinna mieć Cracovia, która jako pierwsza zagra już w piątek o 18:00 a jej rywalem będzie Widzew Łódź. Niestety ale zwycięstwo Cracovii jest bardzo realne. Cracovia skazana przez wszystkich na spadek, potrafiła wygrać niedawno z Podbeskidziem więc z Widzewem, który gra ostatnio równie słabo też może wygrać.[zobacz statystyki przedmeczowe]

Oczywiście, doskonale wiemy, że wszystko w nogach piłkarzy Lechii. Oni swój mecz ze Śląskiem rozpoczną w niedzielę o 17:00 i .... wystarczy, że go wygrają. No właśnie. Czy na pewno jest to w zasięgu biało-zielonych? Czy Śląsk odpuści? Szczerze w to wątpię. Marzy mi się remis ale równie dobrze Sebastian Mila z kolegami, mogą pomóc Lechii spaść na miejsce 15-te czyli wygrać w Gdańsku.

Na ostatni ważny dla nas mecz będziemy musieli czekać aż do poniedziałku. ŁKS o godz. 18:30 zagra przed własną publicznością z Koroną Kielce. Korona ma szanse na grę w europejskich pucharach ale gra ostatnio tak, jakby jej na tym nie zależało. Wystarczy zauważyć, że w ostatnich 5 meczach zaledwie raz wygrała - podobnie jak ŁKS. Dodatkowo wszyscy mamy jeszcze przed oczami jej mecz z poprzedniej kolejki z Zagłębiem Lubin, w którym to sędzia (Paweł Pskit z Łodzi) pokazał 17 żółtych i 3 czerwone kartki! Będzie to miało zapewne zdecydowany wpływ na postawę Kielczan w poniedzałkowym meczu. Tym samym stawiam na zwycięstwo gospodarzy. [zobacz statystyki przedmeczowe]

Jeżeli tak się zakończą powyższe mecze (Cracovia i ŁKS wygrana, Lechia remis), końcówka tabeli w poniedziałkowy wieczór będzie wyglądała jak na załączonej symulacji.

 

# Zespół M PKT
14 Lechia Gdańsk
27
25
15 ŁKS Łódź
27
25
16 Cracovia Kraków
27
23

 

A jak waszym zdaniem przebiegną te 3 mecze? Podzielcie się swoimi typami.