Już w sobotę gdańską Lechię czeka bardzo ważny pojedynek ligowy z Piastem Gliwice. Tymczasem największym zmartwieniem szkoleniowca "biało-zielonych" Bogusława Kaczmarka jest stan murawy na PGE Arenie.

W ostatnim czasie na stadionie w Gdańsku odbyła się komercyjna impreza jednego z banków. Dzięki temu operator stadionu zarobił pokaźną sumę, ale straty mogą być większe niż zyski. Podczas uroczystości zniszczona została bowiem murawa stadionu.

Uniemożliwiło to Lechii przeprowadzenie dwóch treningów przed sobotnim meczem. Na boisku nadal widoczne są sporych rozmiarów dziury, co może mieć wpływ na przebieg i jakość meczu z Piastem Gliwice.

- Spoglądam na to wszystko z dużą troską. Zniszczenia na boisku zmodyfikowały już nasz plan treningowy, bo na wtorek i środę mieliśmy zaplanowane zajęcia na PGE Arenie, które musieliśmy przenieść w inne miejsce - mówi zaniepokojony Bogusław Kaczmarek.

Z fatalnego stanu murawy i zniszczeń w specjalnym oświadczeniu tłumaczy się Prezes Arena Gdańsk Operator Borys Hymczak. Napisał on m.in.:

"Z uwagi na konieczność pogodzenia na Stadionie sfery sportowej z biznesem i show biznesem, z których to stadion ma czerpać korzyści, w dniu 8 września odbył się event korporacyjny promujący aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie połączony z rozegraniem turnieju piłkarskiego na wytyczonych trzech boiskach na płycie głównej stadionu. W imprezie udział wzięło ponad 5 tysięcy osób, w tym ok. 200 osób uczestniczących bezpośrednio w turnieju.

Tego typu eventy odbywają się na większości stadionów w Europie, warto chociażby wymienić Commerzbank Arenę we Frankfurcie, Allianz Arenę w Monachium, czy też Stadion Miejski we Wrocławiu. W związku z wysokimi kosztami utrzymania PGE Areny w Gdańsku imprezy zarówno korporacyjne, jak i masowe muszą zostać na stałe uwzględnione w naszym kalendarzu. Imprezy te nie kolidują z imprezami organizowanymi przez Klub Lechia Gdańsk (LG). Operatorowi poza okresem zimowym pozostaje tylko 10 wolnych weekendów, podczas których udostępnia komercyjnie stadion, zapewniając tym samym możliwość codziennego funkcjonowania obiektu przez cały rok.

Na Stadionie w trybie codziennym o stan murawy dba firma Trawnik Producent, lider wśród producentów naturalnej trawy w Polsce, opiekujący się m.in. boiskiem na Stadionie Narodowym w Warszawie. Każdorazowo przy organizacji jakiegokolwiek wydarzenia, w szczególności meczów LG, kwestia zabezpieczenia oraz renowacji murawy omawiana jest z greenkeeperami.

W odniesieniu do treningów I drużyny LG na stadionie, informujemy, iż Klub ma możliwość przeprowadzenia 2 takich 90 minutowych sesji tygodniowo. Zaznaczamy jednocześnie, iż szeroko przyjętym standardem w Europie, np. w angielskiej Premier League, jest prowadzenie wszystkich treningów poza głównym obiektem, zaś sam stadion klubowy jest zazwyczaj wykorzystywany wyłącznie w dniu meczu. Jedynymi wyjątkami są rozgrywki pucharów europejskich, wówczas dodatkowo prowadzone są treningi w przeddzień meczu, oraz pokazowy trening przedsezonowy danego klubu".

Źródło: Wirtualna Polska

O AUTORZE
Author: Piotr.Chistowski
Ostatnio napisane przez autora

back to top

Joomla Guru