Krystian Okoniewski w czwartkowym meczu towarzyskim strzelił Gedanii trzy bramki. 17-latek już od jakiegoś czasu puka do bram pierwszej drużyn i wydaje się, że w przyszłości Lechia może mieć wiele korzyści z tego zawodnika.

Lechia Gdańsk wygrała 6:0 w meczu towarzyskim z Gedanią, rozegranym z okazji obchodów 100-lecia istnienia trzecioligowego zespołu. Jednym z bohaterów spotkania został Krystian Okoniewski, który zdobył hat-tricka (w 9 minut!) i pokazał, że warto dawać mu szansę w I zespole. 17-latek dał solidny argument nowemu trenerowi Marcinowi Kaczmarkowi w kontekście dawania mu kolejnych okazji do gry. I nie ma znaczenia fakt, że Gedania była rywalem potencjalnie łatwiejszym ze względu na grę trzy ligi niżej.

Dla Krystiana mecz z Gedanią nie był pierwszym zetknięciem z pierwszym zespołem. Okoniewski wielokrotnie był już zapraszany na treningi seniorów, jeszcze za kadencji Tomasza Kaczmarka. Kilka razy znalazł się także w kadrze meczowej na spotkania Ekstraklasy, jednak dotychczas nie doczekał się oficjalnego debiutu na polskich boiskach. Występował jedynie w meczach sparingowych. W kwietniu zdobył bramkę w meczu charytatywnym o pokój z Szachtarem Donieck. 

Okoniewski urodził się w Zamościu i do Lechii trafił w 2019 roku. Na co dzień występuje w zespole do lat 19 w Centralnej Lidze Juniorów. Trzeba przyznać, że wyróżnia się na tle swoich rywali bardzo dobrymi warunkami fizycznymi oraz techniką. W zeszłym sezonie występował także w IV-ligowych rezerwach i w 18 meczach zdobył 17 bramek. W Centralnej Lidze Juniorów ma łącznie 27 występów i 16 zdobytych bramek. 

Dwa lata temu, kilka tygodni po tym jak podpisał swój pierwszy kontrakt z Lechią, Krystian udzielił nam krótkiego wywiadu. Na pytanie, o to na kim się wzoruje, skromnie przyznał, że podpatruje wszystkich najlepszych napastników świata, a każda bramka sprawia, że czuje się bardzo szczęśliwy.  

Okoniewski jest także młodzieżowym reprezentantem Polski. Ma na koncie występy w zespołach do lat 14,15 oraz 17. Czekamy na kolejne powołania!

Krystianowi życzymy jak najszybszego debiutu w I zespole!

źródło: własne