Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z rówieśnikami z Serbii 0:1 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. W pierwszej połowie grał piłkarz Lechii Tomasz Makowski, natomiast Karol Fila całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Po tej przegranej biało-czerwoni pozostaną na drugim miejscu w tabeli, jednak skomplikowali sobie sytuację, bo mogli doskoczyć do prowadzącej Rosji na zaledwie jeden punkt. 

W młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii, weźmie udział szesnaście zespołów. Gospodarze są zwolnieni z eliminacji, a bezpośrednią kwalifikację uzyskają zwycięzcy każdej z dziewięciu grup eliminacyjnych oraz pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc według dorobku z drużynami z pierwszych pięciu miejsc w tabeli.

Kolejny mecz w eliminacjach Polska zagra już w najbliższy wtorek w Gdyni, a jej rywalem będzie Bułgaria (początek o godz. 18).

Serbia - Polska 1:0 (1:0)
Bramka: Nikolić (11.)

Polska: Grabara - Gumny Ż, Piątkowski, Kiwior, Puchacz - Listkowski (77. Ściślak), Slisz Ż, Makowski (46. Jastrzembski), Bogusz (73. Kurminowski), Kamiński (60. Rosołek Ż) - Tomczyk (60. Białek)

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora