Chciało by się powiedzieć NARESZCIE! Lechia zainauguruje rundę rewanżową spotkaniem z Polonią Warszawa.

U piątkowego rywala biało-zielonych w ostatnim czasie nastąpiła prawdziwa rewolucja.

By ocenić jej skale, wystarczy wspomnieć, iż jeszcze dobę temu nie było pewne, czy spotkanie się odbędzie.

Warszawski zespół zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi, które po przejęciu klubu przez Ireneusza Króla, narastają w lawinowym tempie.

Wystarczy wymienić nazwiska, które opuściły szeregi stołecznego klubu. Baszczyński, Brzyski, Dwaliszwili, Teodorczyk czy Cotra, to zawodnicy pierwszego składu. Wszyscy rozwiązali swoje kontrakty, ponieważ nie dostawali należnych im pieniędzy.

Prawdopodobnie to nie koniec problemów "Czarnych Koszul". Z drużyny w dalszym ciągu chce odejść kilku graczy, z już ex kapitanem Łukaszem Piątkiem na czele.

Polonia posiada w tym momencie jednego nominalnego napastnika, Daniela Gołębiewskiego. Napastnik zdobył w rundzie jesiennej 3 bramki, w tym jedną na PGE Arenie, w inauguracyjnym spotkaniu przegranym przez biało-zielonych 1:3.

Co ciekawe, pozostałe 2 bramki strzelili Paweł Wszołek oraz Jacek Kiełb, którzy prawdopodobnie będą teraz odpowiedzialni za grę ofensywną Polonii.

Co słychać u biało-zielonych?

Podana kadra meczowa nie jest zaskakująca. Debiuty w Lechii zaliczą prawdopodobnie Buzała oraz Rahoui, lecz w przypadku tego pierwszego, ciężko mówić o debiucie. Na ławce spotkanie powinien rozpocząć Grzegorz Rasiak.

Na szczęście, biało-zielonych omijały większe urazy. Jedynie Mateusz Machaj w środę zmagał się z grypą żołądkową, lecz również i On wrócił do normalnych treningów.

Zaskakujący jest brak najlepszego strzelca zimowych sparingów, Adama Dudy. Jednak od paru dni było widać pewne znaki, iż tak właśnie się stanie.

Polonii nie można zlekceważyć. Wielu dziennikarzy przypisuje Lechii 3 punkty już przed rozpoczęciem spotkania, co jednak nie będzie takie proste. Wszołek, Kiełb czy z każdym miesiącem lepszy Hołota to bardzo wartościowi gracze.

Zobacz historię spotkań Lechii z Polonią Warszawa

TYLKO ZWYCIĘSTWO! W WARSZAWIE TYLKO ZWYCIĘSTWO!