Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym posiedzeniu rozpatrzyła odwołania ośmiu klubów Ekstraklasy od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 15 maja.

Polonia ostatecznie nie otrzymała licencji na grę w T-Mobile Ekstraklasie w przyszłym sezonie.

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła:

 1. Utrzymać w mocy uchwałę o nieprzyznaniu Polonii Warszawa licencji na grę w Ekstraklasie i w europejskich pucharach w sezonie 2013/2014 w związku niespełnieniem przez klub kryteriów F-04 i F-06. Klub posiada przeterminowane zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, zawodników itd. Ponadto klub nie przedstawił wiarygodnego dokumentu Przyszła Informacja Finansowa.
 2. Zmienić uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nieprzyznaniu licencji Śląskowi Wrocław na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014 w ten sposób, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznaje klubowi licencję na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014.
 3. Jednocześnie komisja nałożyła na klub karę pieniężną w wysokości 100.000 zł w związku z niespełnieniem kryterium F-06. Uzupełnienie założeń Przyszłej Informacji Finansowej (PIF) wymagane zapisami Podręcznika nastąpiło dopiero w trakcie trwania procedury odwoławczej a nie na etapie prac Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.
 4. Zmienić uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nieprzyznaniu licencji Wiśle Kraków na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014 w ten sposób, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznaje klubowi licencję na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014. Jednocześnie Komisja ukarała klub karą pieniężną w wysokości 20.000 zł w związku z niespełnieniem kryterium F-06. Uzupełnienie założeń Przyszłej Informacji Finansowej (PIF) wymagane zapisami Podręcznika nastąpiło dopiero w trakcie trwania procedury odwoławczej a nie na etapie prac Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.
 5. Zmienić uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nieprzyznaniu licencji Górnikowi Zabrze na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014 w ten sposób, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych przyznaje klubowi licencję na grę w Europejskich Pucharach w sezonie 2013/2014.
  Jednocześnie Komisja utrzymała w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nałożeniu kary zakazów rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym średnio kwotę 25.000 zł brutto miesięcznie w związku z naruszeniem kryteriów F-04 i F-06 Podręcznika.
  Komisja ukarała klub karą pieniężną w wysokości 20.000 zł w związku z nieprzedłożeniem w terminie umowy na wykorzystanie alternatywnego stadionu na potrzeby rozgrywek w Europejskich Pucharach. 
  Komisja przekazała do rozpoznania odwołanie klubu od kary zakazu transferów do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.
 6. Utrzymać w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych nakładającą na Widzew Łódź karę zakazu rejestracji zawodników o łącznym wynagrodzeniu ze wszystkich tytułów przekraczającym średnio kwotę 5.000 zł brutto miesięcznie. 
  Komisja przekazała do rozpoznania odwołanie klubu od kary zakazu transferów do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.
 7. Przekazać do rozpoznania odwołanie Piasta Gliwice od kar finansowych do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.
 8. Utrzymać w mocy uchwałę Komisji ds. Licencji Klubowych o nałożeniu na klub Zagłębie Lubin nadzoru infrastrukturalnego w sezonie 2013/2014.
 9. Przekazać do rozpoznania odwołanie Pogoni Szczecin od kar finansowych do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN zgodnie z właściwością.
źródło: 90minut.pl / PZPN
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora