Lechia Gdańsk w sobotni wieczór o godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim w Opolu przy ulicy Oleskiej 51 zmierzy się z jedną z rewelacji obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi, Odrą Opole. Będzie to nie tylko walka o czwarte zwycięstwo w sezonie, ale i również ustabilizowanie formy po ostatniej porażce z Zagłębiem Sosnowiec.

Po ostatnich transferach w letnim okienku można zakładać, że pomimo wcześniejszych ogromnych problemów kadrowych sytuacja w klubie staje się coraz jaśniejsza. Klub z północy Polski zasilili Tomas Bobcek, Louis D’Arrigo oraz Maksym Khlan. Po kilku kolejkach widoczna była szeroka lista nowych zawodników, która odbiła się na niestabilną formę w lidze gdańskiego klubu. Z pewnością po trzech ostatnich meczach kibice Lechii nie mogą być zadowoleni z ilości punktów, które udało się zdobyć. Porażka z niżej notowaną Resovią 0:2, pewna wygrana z Podbeskidziem 3:0 oraz sromotna porażka po dwóch czerwonych kartkach z Zagłebiem Sosnowiec 2:5, te wyniki wywołują bardzo mieszane uczucia wśród sympatyków Lechii, którzy jak najszybciej pragną powrotu do miejsc premiujących grę w barażach o Ekstraklasę. 

Drużyna z województwa opolskiego w poprzednim sezonie Fortuna 1 Ligi zajęła niskie, 15 miejsce w tabeli, mając bezpieczne 6 punktów nad strefą spadkową. W minionym sezonie drużyna prowadzona w większości przez Adama Noconia zdobyła 39 goli, tracąc przy tym 49. Najlepszymi strzelcami Odry Opole minionego sezonu Fortuna 1 Ligii byli środkowy obrońca Mateusz Kamiński oraz hiszpański ofensywny pomocnik Borja Galan, którzy zdobyli 4 gole. 

Zawodnikami, na których warto zwrócić uwagę w spotkaniu z Lechią Gdańsk, są na pewno Jakub Antczak (wypożyczony z Lecha Poznań), wspomniany wcześniej Borja Galan czy Din Sula (były reprezentant młodzieżowych reprezentacji Belgii oraz Albanii). Warta zauważenia jest również postać Macieja Makuszewskiego, który występował w drużynie z Gdańska w latach 2014-2017. Niestety nie ujrzymy go przeciwko Lechii, ponieważ z powodów rodzinnych musiał rozwiązać swój kontrakt z Odrą Opole na rzecz IV-ligowej Wigry Suwałki. 

Czy Lechia Gdańsk odniesie zwycięstwo z rewelacją obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi? Czy może jednak drużyna Adama Noconia będzie w tym spotykaniu górą? Odpowiedzi na te nurtujące nas pytania poznamy już dziś. Początek meczu o godzinie 20:00. Transmisja na Polsat Box Go.

źródło: własne