Portal 90minut.pl zaprezentował tradycyjne zestawienie statystyczne podsumowujące zakończoną rundę jesienną w Ekstraklasie.

W stosunku do ubiegłego sezonu znacznie poprawiła się liczba strzelanych bramek (2,5 bramki na mecz w stosunku do 2,2 bramki na mecz w 2011/12). Zmieniła się także struktura wyników u siebie i wyjazdowych. W ubiegłym sezonie gospodarze wygrali 45% meczów, a przegrali 28%. W bieżącym sezonie te liczby są bardzo zbliżone - 40% i 37%. Także liczba bramek zdobywanych przez zespoły grające u siebie i na obcych boiskach bardzo się wyrównała - obecnie 52% i 48%, a w poprzednich rozgrywkach - 57% i 43%.

W minionych rozgrywkach najczęstszym wynikiem była wygrana 1-0. Tym razem ten wynik jest dopiero trzecim według częstotliwości uzyskiwania, a wyprzedziły go w tej klasyfikacji wyniki 1-1 i 2-1.

Czternastu zawodników rozegrało wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym - w tym gronie jest pięciu bramkarzy i aż czterech piłkarzy Górnika. Zabrzanie skorzystali też z najmniejszej liczby zawodników (tylko 20), a na przeciwległym biegunie znalazły się zespoły - Bełchatowa, Lechii i Polonii.

Wszystkie statystyki dostępne są pod poniższym odnośnikiem:

Analiza statystyczna Ekstraklasy - KLIKNIJ!

Źródło: 90minut.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora