Trener Piotr Stokowiec podpisał nowy, 3-letni kontrakt z Lechią. Poprzednia umowa obowiązywała do końca trwającego sezonu.

- Miło mi poinformować, że doszliśmy do porozumienia z trenerem Stokowcem w kwestii przedłużenia kontraktu. Nowa umowa obowiązywać będzie przez trzy kolejne sezony, a więc do 30 czerwca 2022 roku. Na wstępie chciałbym podziękować trenerowi za dotychczasową pracę w Lechii. Wszyscy jesteśmy świadomi, że na początku tej pracy byliśmy w zdecydowanie innym sportowym punkcie niż obecnie. Nie mogę nie pogratulować sukcesów jakie udało mu się osiągnąć. W krótkim czasie zrobiliśmy historyczny wynik, zdobyliśmy Puchar Polski, trzecie miejsce w lidze, do tego Superpuchar. Nie będę ukrywał, że dla mnie, jak i dla zarządu klubu przedłużenie kontraktu z trenerem Stokowcem było sprawą priorytetową już od paru miesięcy - powiedział Janusz Melaniuk, dyrektor sportowy Lechii.

Nie zostały jednak ujawnione żadne szczegóły nowego kontraktu, np. czy jest w nim zapis mówiący o tym, że gdy po trenera Stokowca zgłosi się prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, to ten będzie mógł odejść i objąć posadę selekcjonera reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że Piotr Stokowiec jest trenerem Lechii od 5 marca 2018 roku. Oprócz wymienionych przez dyrektora Melaniuka sukcesów należy wspomnieć o tym, że szkoleniowiec utrzymał Lechię w lidze w sezonie, gdy przejmował zespół. Musiał też posprzątać po nieudolnych rządach swoich poprzedników, co się udało.

- Życzę trenerowi Stokowcowi kolejnych sukcesów. Jestem pewien, że dzięki jego pracy drużyna Lechii będzie coraz mocniejsza i będzie w stanie walczyć o najwyższe cele - dodał Melaniuk.

- Bardzo się cieszę z dzisiejszego dnia. Przede wszystkim chciałbym  podziękować za zaufanie, jakim zostałem obdarzony przez właściciela, zarząd, kibiców, zawodników, jak i dziennikarzy. Współpraca na każdym polu układa się bardzo dobrze - powiedział Stokowiec. - Przychodząc tu byliśmy w trudnym momencie. Nie sądziłem, że będzie aż tak ciężko. Na szczęście udało się z tego wyjść i teraz jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Moim zadaniem jest kontynuować pracę. Zaczęliśmy pewien projekt i chciałbym dalej realizować cele, które sobie stawiamy. Chcemy rozwijać drużynę, budować markę klubu, wprowadzać młodych zawodników, rozwijać ich. Zrobię wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom - dodał trener biało-zielonych.

Ciężko nie docenić pracy wykonanej przez trenera Piotra Stokowca, natomiast trzeba wyznaczać sobie nowe cele. 

- Mam nadzieję, że za trzy lata spotkamy się na podobnej konferencji prasowej, by kolejny raz przedłużyć kontrakt z trenerem Stokowcem, a to będzie świadczyć o tym, że wyniki będą satysfakcjonujące dla wszystkich stron. Mogę powiedzieć, że długofalowym celem naszego klubu jest coroczna walka o najwyższe cele. Mam tu na myśli udział w europejskich pucharach. Dzisiaj jednak trudno jest mi cokolwiek deklarować - powiedział Melaniuk.

- Trudno jest deklarować jakiekolwiek cele wynikowe. Póki co w Polsce są kluby dużo mocniejsze budżetowo. Ja chciałbym skupić się na pracy, bo ona w jakiś sposób zawsze się broni. Chciałbym rozwijać tę drużynę, żeby zawodnicy odchodzili do lepszych klubów, do znanych europejskich marek. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie zatrzymać najlepszych zawodników. Chcemy budować siłę na rynku krajowym, ale i europejskim. Nie chciałbym składać deklaracji, natomiast myślę, że praca jaką wykonujemy na co dzień jest dobrze odbierana przez kibiców. Oczywiście zrobimy wszystko, żeby powtórzyć wyniki z poprzedniego sezonu, ale wiem, że nie będzie to proste. Chcemy być w czołówce, ale żeby myśleć o wynikach trzeba ciężko pracować, dobrze prezentować się w defensywie, ale też grać coraz bardziej widowiskowo. To powinno przynieść efekty. Jakie? Poczekajmy - przyznał Stokowiec.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora