W niedzielę piłkarzy Lechii czeka trudne zadanie na boisku w Poznaniu. Biało-zieloni zagrają bowiem z zespołem mającym pucharowe aspiracje, a ponadto - zdaniem trenera Piotra Stokowca - jednym z najlepiej grających w tym momencie zespołów w PKO Ekstraklasie.

- Swojej szansy będziemy upatrywać w naszym dobrym przygotowaniu i organizacji gry, a nie w słabościach przeciwnika. Myślę, że Lech w wielu aspektach może być wzorem do naśladowania dla innych zespołów. Nie wiem czy w Polsce ktoś inny gra lepiej w ataku pozycyjnym. Lech to jedna z lepiej grających w piłkę drużyn w naszym kraju. Oczywiście nie zawsze przekłada się to na wynik, ale samo budowanie akcji, wymiana podań są na najwyższym poziomie - mówi trener Piotr Stokowiec.

Jednak trzeba powiedzieć jasno, że Lechia nie za bardzo ma się czego obawiać. Skoro przed tygodniem pokonała mistrza Polski, to dlaczego teraz nie zapunktować na boisku w Poznaniu? - W meczu z Piastem pokazaliśmy, że dobrą organizacją, zaangażowaniem i jakością możemy wygrywać nawet z mistrzem Polski. Na tym budujemy swój optymizm - podkreślił szkoleniowiec.
 
Ciekawostki przed meczem LECH vs. LECHIA:
  • Na przestrzeni 7 ostatnich spotkań rozegranych przez Lechię w lidze, gol strzelony na wyjeździe dawał zespołowi z Gdańska co najmniej 1 punkt.
  • W 70% spotkań wyjazdowych Lechii w tym sezonie ligowym kibice obejrzeli 3 gole i więcej.
  • Łukasz Zwoliński czeka na gola w Ekstraklasie 1115 minut, najdłużej spośród ligowych napastników.
  • Lech Poznań jest drużyną, z którą Lechia Gdańsk grała najwięcej meczów w swojej historii - 72.
  • Bilans meczów Lecha z Lechią to 25 zwycięstw Lechii, 14 remisów i 33 wygrane Lecha. 

Ciekawe kursy:

  • Według bukmacherów naszego partnera zakładów bukmacherskich Totolotek, szanse na zwycięstwo Lechii w meczu z Lechem są na poziomie 21%, remis – 27%, faworytem spotkania jest Lech Poznań - 52%.
  • Kurs na zwycięstwo Lechii wynosi - 4,43. Zobacz pełną ofertę bukmachera
20200221Lechia 1x2 TT

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora