Lechia Gdańsk po raz kolejny włączyła się do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku klub przygotował paczkę dla jednej z rodzin z gdańskiego Przymorza. Oprócz najważniejszych produktów piłkarze zapakowali do paczki także kilka Biało-Zielonych gadżetów.

W tym roku Szlachetna Paczka odbywa się już po raz dwudziesty drugi. Po raz kolejny do akcji dołączyła się Lechia Gdańsk. W środę 30 listopada na Polsat Plus Arenie piłkarze przygotowali paczkę dla jednej z rodzin z gdańskiego Przymorza. W podarunku oprócz podstawowych produktów znalazły się też m.in. laptop, pościele, środki czystości, ale też klubowe gadżety i koszulka meczowa z podpisami zawodników.

- Jest to koszulka, w której zagraliśmy najwięcej meczów w tej rundzie rozgrywkowej - powiedział Maciej Markowski, rzecznik prasowy klubu. - Biało-Zielone opakowania nie są przypadkowe. Do tego w środku rodzina znajdzie wiele naszych klubowych akcentów. Myślę, że będą mile zaskoczeni, gdy się dowiedzą, kto dla nich przygotowywał paczkę - dodał jeden z piłkarzy.

 

Lider gdańskiej Szlachetnej Paczki, Marcin Mielnicki, zdradził szczegóły dotyczące rodziny, do której trafią podarunki. - Jest to rodzina, która najbardziej odczuła efekt szalejącej inflacji. Mając trójkę dzieci, w tym jedno niepełnosprawne, ciężko jest spiąć domowy budżet.

Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w weekend 10-11 grudnia. Wówczas będzie miał miejsce tzw. "Weekend Cudów", a paczki zostaną przekazane rodzinom.

źródło: eska.pl