Kilka minut po godz. 20 w środę do Lechii przyszły wyniki pogłębionych badań na obecność koronawirusa. Żaden z badanych nie jest zarażony, a zatem powrót do treningów grupowych gdańskiej drużyny jest jedynie kwestią czasu.

Tak jak informowaliśmy dzień wcześniej, nie należało zbytnio panikować. Badanie krwi wykonane w poniedziałek wykazało u niektórych piłkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego przeciwciała. Krótko mówiąc - wynik testu był w niektórych przypadkach pozytywny. Te osoby wysłano na dodatkowe, bardziej szczegółowe badania, by wykluczyć COVID-19. Wyniki przyszły bardzo szybko, bo jeszcze wieczorem tego samego dnia. Były one negatywne, a zatem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Lechia wkrótce wznowiła treningi.

Biało-zieloni byli jednym z dwóch klubów (obok Korony Kielce), którzy nie mieli zielonego światła do wznowienia zajęć. Na szczęście sytuacja ta teraz się zmienia.

Zgoda Komisji Medycznej PZPN jest tylko formalnością, więc prawdopodobnie od czwartku piłkarze Lechii wrócą na zieloną murawę.

źródło:  własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora