Obniżali ceny, podkręcali atmosferę i opłaciło się czytamy na stadiony.net.

Na trzy godziny przed meczem z Legią Lechia sprzedała bilet numer 34 445 i tym samym pobiła dotychczasowy rekord dystrybucji wejściówek.

Niewiele pomyliła się Lechia Gdańsk, której pracownicy informowali wczoraj, że ostatnie bilety na szlagier Lechia-Legia powinny rozejść się do południa. Poszło nieznacznie wolniej, ale dziś tuż przed 12:30 klub potwierdził, że sprzedał bilet numer 34 445, czyli o jeden więcej niż wynosił ustanowiony w 2011 roku rekord PGE Areny dla meczu Lechii.

Ostatecznie jeszcze przed meczem przeciwko Legii stadion wyprzedał się do ostatniego miejsca. Do ostatniego, czyli do poziomu 36 500, bo tyle Lechia mogła zaoferować swoim i przyjezdnym kibicom w związku ze strefami buforowymi. Z Warszawy przyjechało ok. 1500 osób, ponieważ tyle biletów (mniej niż w niektórych meczach) otrzymał stołeczny klub. Co ciekawe, ta liczba nie spełnia wymogu ligowego minimum 5% pojemności dla gości.

Lechia.net

Wynik sprzedaży to niewątpliwie sukces, ale wypracowany przez Lechię długą i bardzo aktywną kampanią. Klub obniżał ceny biletów, wprowadzał nowe promocje, a nawet ustalił pewien rzadki zakład: w zamian za pobicie rekordu wszyscy kibice chętni obejrzeć mecz z Górnikiem Łęczna (26 kwietnia) wejdą na trybuny za darmo!

Ponieważ udało się wyprzedać bilety, udało się też stworzyć pierwszą w historii meczów Lechii tak ogromną kartoniadę. Imponująca oprawa z pierwszych minut meczu to doskonałe uzupełnienie atmosfery, która była na trybunach bardzo dobra.

 

 

Oprawa meczowa

Posted by Lechia.net on 11 kwietnia 2015

 

Raport meczowy Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:0

Wypada jeszcze dodać, że mecz Lechia – Legia na boisku nie dorósł do wielkich oczekiwań poza końcówką. Wtedy Lechia agresywnie atakowała bramkę osłabionego stołecznego klubu i udało się przełamać opór – jedyny gol padł w 86. minucie. Poza sukcesem marketingowym jest też sukces na boisku.

{joomplucat:1534 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: stadiony.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora