Mariusz Piekarski dementuje informacje, jako by miał "pociągać za sznurki" w Lechii.

- Była potrzeba wzmocnień na szybko, więc do Gdańska trafiło moich czterech: Makuszewski, Sadajew, Jagiełło i Stolarski. Leković i Vranjes to też bardzo dobre transfery, ale ja już nie miałem z nimi nic wspólnego - mówi menedżer Mariusz Piekarski.

Piekarski zaprzecza jednak faktom, iż pociąga za sznurki w Lechii :

- Bzdura. Moje zaangażowanie ograniczało się do tego, że pomogłem znaleźć inwestora. To był efekt tego, że była do zrobienia transakcja, a ja połączyłem dotychczasowego właściciela klubu z moim partnerem biznesowym - mówi Piekarski. - Ja naprawdę nie jestem kołem zamachowym. Ot, doradzam, bo przecież doradztwo mam m.in. wpisane w KRS mojej działalności gospodarczej - dodaje menedżer, którego czterech zawodników trafiło do Gdańska w zimowym oknie transferowym. - Była potrzeba wzmocnień na szybko, więc do Gdańska trafiło moich czterech: Makuszewski, Sadajew, Jagiełło i Stolarski. Lekovic i Vranjes to też bardzo dobre transfery, ale ja już nie miałem z nimi nic wspólnego.

Znany menedżer przekonuje również, że głównym czynnikiem, który przekonał szwajcarsko-niemieckie konsorcjum do zainwestowania w Lechię, byli kibice biało-zielonych. - Nie da się zrobić wielkiej piłki bez kibiców. Z tego już wszyscy zdają sobie sprawę, wielkie, piękne miasto, nowoczesny stadion. Tam po prostu musi być futbol na przyzwoitym poziomie - wyjaśnia menedżer, który chciałby, by oprócz osiągania dobrych wyników Lechia grała atrakcyjnie. - Chodzi o jakość, dzięki której ludzie zaczną chodzić na stadiony. Nie przyciągniesz ich zwykłą kopaniną - podkreśla .

źródło : Polska The Times

foto: przegladsportowy.pl