Piast - Lechia 2:1

Thomas von Heesen (trener Lechia Gdańsk):

- Dobrze rozpoczęliśmy mecz z Piastem szybko zdobywając gola. Trzeba było jednak zdobyć drugą bramkę, wtedy łatwiej schodziłoby się nam na przerwę. W drugiej połowie straciliśmy kontrolę nad meczem i straciliśmy też gola, który kosztował nas zwycięstwo – mówił po meczu z Piastem Gliwice trener Lechii Gdańsk Thomas von Heesen.

- To było ciężkie spotkanie dla obu zespołów, które pokazały maksimum swojego zaangażowania – mówił po meczu von Heesen. – Dobrze je zaczęliśmy, zdobywając gola na 1:0. To dobry wynik, żeby zyskać spokój. My mieliśmy świetne kontrataki i powinniśmy zdobyć wtedy drugą bramkę. Wówczas łatwiej schodziłoby się nam na przerwę.

- W drugiej połowie straciliśmy kontrolę nad meczem i straciliśmy także gola po rzucie rożnym. Stały fragment wyniknął ze straty piłki przy linii. Nie możemy popełniać takich błędów.

- Po czerwonej kartce dla rywala mieliśmy w końcówce swoje sytuacje, m.in. tą po której piłka odbiła się od słupka. Z kolei przy stanie 1:1 należał nam się także rzut karny.

- Po tym spotkaniu nauczyłem się sporo o swojej drużynie. Pracujemy dalej, ale oprócz pracy potrzeba nam też wyników. Gratulacje dla Piasta za zwycięstwo, choć uważam, że remis byłby sprawiedliwszy.

 

Lechia Gdańsk

Zobacz skrót meczu Piast -Lechia

Radoslav Latal ( trener Piast Gliwice )

- Jestem dumny ze swojego zespołu. Był to dla nas bardzo ciężki mecz, z bardzo dobrym przeciwnikiem, dlatego jestem bardzo zadowolony z trzech punktów, które udało nam się wywalczyć – mówił po wygranej 2:1 z Lechią Gdańsk trener Piasta Gliwice Radoslav Latal.

- Jestem dumny ze swojego zespołu, gdyż toczyliśmy bój z przeciwnikiem, który ma bardzo dobrą piłkarską jakość. Na początku było nam bardzo trudno, szybko straciliśmy gola, co było dla nas zaskoczeniem. Chcieliśmy atakować, ale niewiele nam wychodziło – mówił Latal. – Po przerwie zagraliśmy lepiej i udało nam się zdobyć zwycięskiego gola. Cieszę się z bramki strzelonej po stałym fragmencie, by te elementy pilnie trenowaliśmy i dobrze, że udało się to pokazać w meczu – zakończył szkoleniowiec Piasta.

 

Źródło: ekstraklasa.tv/lechia.pl/własne