W sobotę punktualnie o 20:00 na Polsat Plus Arenie rozpocznie się ostatnie domowe starcie Lechii w tym sezonie. Będzie to także pożegnanie Flavio Paixao, który kończy karierę. Ponadto dla gdańszczan będzie to ostatni domowy mecz w ekstraklasie... Na ile lat? To się okaże.

Los tak chciał, że gdańskie pożegnanie z ekstraklasą będzie miało miejsce podczas meczu z Legią Warszawa. Po 15 latach Biało-Zieloni spadli z ligi i w sobotę rozegrają ostatnie domowe starcie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy na długo? Ostatnia rozłąka z najwyższym poziomem trwała 20 lat. Ile będzie teraz? Zadaliśmy Wam to pytanie w naszej twitterowej sondzie. Zdania są podzielone. Najwięcej osób daje Lechii szanse na powrót do ekstraklasy za 2-3 lata. Pełne wyniki ankiety poniżej.

Sobotni mecz z Legią będzie także pożegnaniem Flavio Paixao. Portugalczyk grał w Lechii 7,5 roku i zapisał się na kartach historii klubu oraz ekstraklasy. -   Dla mnie to bardzo emocjonujący czas. Marzyłem, aby inaczej skończyć karierę, ale brutalne jest życie. Nie ma perfekcyjnego życia. Dla mnie to bardzo emocjonalny czas, ważny czas, ale też chcę podziękować kibicom, ludziom, którzy zawsze pomagali Flavio przez te 7,5 roku. To jest dla mnie bardzo ważne - mówił ze łzami w oczach na czwartkowej konferencji prasowej.

Bilety na to spotkanie dostępne są w cenie 25 złotych. Według prognoz na stadionie pojawi się około 13-14 tysięcy osób. Zapraszamy do przyjścia na trybuny. Nie wiadomo bowiem, kiedy Gdańsk znów będzie gościł Ekstraklasę.

Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka w sobotę o 20:00. Relacja z wydarzenia także na naszych social mediach.

źródło: własne