×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 7227.

Zobacz jaki wynik dzisiejszego meczu typują eksperci.

Marcin Gałek (spiker gdańskiej Lechii) - Myślę, że rezultat piątkowego meczu w dużej mierze zależeć będzie od tego, w jakim tempie będzie on prowadzony. Ruch to zespół, w którego składzie znajdziemy wielu doświadczonych i wiekowych graczy. Jeśli Biało - Zielonym uda się narzucić wysokie tempo to są w stanie wygrać ze zmęczonym rywalem. Jeśli zaś tempo będzie oscylowało na podobnym poziomie, co w meczu z Zawiszą, to...wynik może być słabszy od oczekiwanego w Gdańsku. Jeśli mam typować konkretnie to podejrzewam, że spotkanie zakończy się nie zadowalającym żadnego z zespołów podziałem punktów.

 

Wojciech Jagoda (red. Canal+) - Przewiduje problemy Ruchu. Brak Kuświka to ogromna strata. Grzesiek to nie tylko gole. To coś w rodzaju wieszaka, na którym Ruch wiesza całe swoje ofensywne poczynania. Stawiam na Lechię. Chociaż mam jeszcze w pamięci mecz Lechia-Zawisza, walenie głową w mur i zero zero. Mikołaj Chrzan (red. nacz. trójmiejskiej "Gazety Wyborczej") - Nowa Lechia czy znów balon. W meczu z Wisłą zobaczyliśmy nową, zupełnie inną drużynę niż tą, którą znaliśmy z jesieni. Dlatego potem tak ciężko było pogodzić się z bezbarwnym remisem ze słabym Zawiszą. Wynik spotkania z Ruchem ustawi odbiór Lechii na całą wiosenną rundę - czy znów, podobnie jak jesienią, będziemy wciąż opowiadali o napompowanym zbyt mocno balonie, czy jednak "nowa Lechia" spokojnie wejdzie do górnej ósemki i do końca sezonu będzie budziła obawy kolejnych przeciwników, nie tylko tych z dołów tabeli. Na pewno nie będzie to łatwy mecz, bo Ruch na spadkowej pozycji p jest już pod ścianą. Stawiam wygraną Lechii 2:1 i po cichu liczę na pierwszy gol kapitana Mili. Ryan Hubbard (red. EKSTRAKLASAreview) - Ostatnimi czasy Ruch prezentuje się bardzo dobrze w meczach u siebie wygrywając ostatnie 5 ekstraklasowych spotkań przy ul. Cichej. Lechia tylko dwukrotnie wygrywała na wyjeździe w tym sezonie (ostatni raz w sierpniu). Lechia próbuje zgrać ze sobą wielu graczy i zaczyna to przynosić pierwsze oznaki poprawy w grze. Biorąc pod uwagę, że ostatnie pięć meczów między tymi drużynami zakończyło się remisem (3:3, 0:0, 0:0, 1:1, 4:4) wydaje mi się, że ta passa zostanie podtrzymana. Obstawiam 2-2...

 

Sergejs Kožans (były zawodnik Lechii) - można powiedzieć, że to mecz o 6 pkt. Lechia walczy o czołową 8-kę, Ruch chce jak najszybciej wyjść ze strefy spadkowej. Ciężko powiedzieć jak będzie się toczył mecz, ale na pewno będzie dużo walki. Mam nadzieję, że to Lechia będzie przeważała w środku pola i stworzy więcej sytuacji pod bramka Ruchu. Obstawiam 0:2 dla Lechii.