lechia

Nad granicą polsko-czeską zainaugurują rozgrywki w roku 2010 piłkarze Lechii Gdańsk.

Po okresie zimowym, w piątek o godzinie 17:45 w Wodzisławiu Śląskim zmierzą się z tamtejszą Odrą. Relacja telewizyjna w Orange Sport.

Drużyna gospodarzy piątkowego pojedynku w desperacji by uchronić się przed spadkiem z ekstraklasy w przerwie zimowej dokonała prawdziwej rewolucji kadrowej. Klub opuściło 13 zawodników, a do kadry dołączyło 8 piłkarzy. Odra według wielu ekspertów jest uważana za królową polowania tego okienka transferowego. Najciekawszymi postaciami, które dołączyły do najbliższego rywala Lechii są znani z występów w Wiśle Kraków Mauro Cantoro oraz Brasilia.

Duże zmiany personalne w ostatnim zespole ligowej tabeli są dużym ryzykiem podjętym przez polskich i czeskich właścicieli z ulicy Bogumińskiej. Mimo, że Odra wygrała sporo sparingów w okresie przygotowawczym, nie można jej uważać za faworyta w najbliższym spotkaniu. Podopieczni Tomasza Kafarskiego posiadają atut zgrania, czego nie można powiedzieć o teamie Marcina Brosza. Biało-zieloni wystąpią w tym meczu najprawdopodobniej w następującym składzie: P. Kapsa, A. Mysona, S. Kożans, H.Wołąkiewicz, K.Bąk, I.Lukjanovs, Ł.Surma,  P. Nowak, O. Laizans, T. Dawidowski, J. Zabłocki.

Mimo wielkich chęci trudno przewidzieć skład Odry, który personalnie zmienił się o 180 stopni. Możemy przywołać jedynie ostatni sparing Odry, w którym zagrała ona w następującym składzie:  A. Onyszko – R.Kłos (46 Ł.Pielorz), M.Dymkowski, J.Kowalczyk, F.Lukšík – B.Chwalibogowski (55 R. Kolendowicz), M.Cantoro (67 A.Mójta), M.Malinowski (55 A.Kwiek), P. Piechniak (72 J. Woś) – D.Bueno (55 J. Grzegorzewski), Brasília (72 K.Szalamberidze).