lechia

Pozwolimy sobie krótko ocenić występ biało-zielonych w dzisiejszym sparingu.

Małkowski - pewne interwencje, kilka razy wręcz zabawiał się z napastnikami gości. Zaliczył tylko jedną stratę, gdy przy wybiciu piłki podał do zawodnika gości, ustawionego na połowie boiska. Przy bramce praktycznie nie miał szans. Do tego obronił dwa bardzo trudne strzały.

Janicki - pozytywny występ, asysta przy pierwszej bramce. Można powiedzieć, że był pewny w defensywie, lecz trzeba przyznać, że zbyt dużo roboty nie miał. Często próbował włączyć się w akcje ofensywne.

Bąk - Dziwny występ. Ciężko ocenić występ Krzyśka, ponieważ praktycznie wszystko czyścił jego kolega, Bieniuk. Błąd przy straconej bramce niestety obciąża konto Bąka.

Bieniuk - duży spokój, opanowanie. W całym występie popełnił jeden błąd, który jednak szybko naprawił. Szczególnie muszę podkreślić, bardzo dobry przegląd pola gry. Gdy piłka leciała jego rejon, on już wiedział, gdzie chce ją zagrać. Zagrania głową z pierwszej piłki pozwalały uruchamiać natychmiastowe kontry.

Pietrowski - teoretycznie dobry występ.. Mimo uprzedzeń do tego zawodnika, mogę pochwalić. Niestety trzeba też podkreślić, że jak już udało się gościom ruszyć pod bramkę, to właśnie jego stroną.

Airapetian - kolejny raz udowodnił, gdzie jest jego miejsce. Występ co najmniej dobry- a współpraca z niektórymi zawodnikami wyglądała naprawdę dobrze!

Surma - Momentami świetny, momentami niewidoczny. Nie jest to wina kapitana, lecz pozycji na której występuje. Bardzo dobrze rozegrał z Machajem akcję przy drugiej bramce. Dobry występ.

Traore - Przy bramce pokazał ten spokój, do którego wszystkich przyzwyczaił na początku gry w Lechii. Udane dryblingi, powoli przypomina takiego Razacka jakiego wszyscy znają. Czyżby znalazł wspólny język z trenerem?

Machaj - ZDECYDOWANIE najlepszy gracz na boisku. Bardzo groźne strzały z rzutów wolnych, rozegrania z klepki, zagrania piętką! Według mojej skromnej osoby, jeśli Mateusza ominą kontuzję - bedzie liderem drużyny.

Nowak - występ co najmniej dobry. Bramka na 3-0, gdy wkręcił jednym ruchem obrońce w ziemie, i posłał piłkę w samo okno. Dobry występ Pawła.

Rasiak - niektórzy nie doceniają wkładu w grę Rasiaka. Zrobił w dzisiejszym sparingi to, do czego został zatrudniony. Po pierwsze zdobył bramkę głową, po drugie zgrał piłkę głową po dalekim wybiciu, i zaliczył asystę przy bramce Nowaka. Właśnie po to został zatrudniony, i oby tak dalej spełniał swoje zadania. Minus za niewykorzystaną sytuację sam na sam, którą jednak stworzył sobie.. sam.

Deleu - Ciężko ocenić. Kilka dobrych zagrań, kilka dziwnych. Ogólnie średni występ.

Madera - Pewny w defensywnie. Prawdopodobnie to on, wraz z Bieniukiem będą tworzyli głowną parę środkowych obrońców Lechii.

Ricardinho - kilka dobrych dryblingów, dwa dobre prostopadłe podania. Widać, że w piłkę potrafi grać - jednak póki co, nie może znaleźć wspólnego języka z drużyną.

Zyska - chłopak powinien zostać w Lechii. Dziś może nie błyszczał aż nadto, jednak zaliczył kilka bardzo dobrych zagrań. Chłopak ma przyszłość, za 2,3 lata może być jednym z czołowych defensywnych pomocników ligi.

Duda - niestety katastrofalny występ, przypieczętowany równie tragicznie wykonanym karnym. Wykonany niczym junior karny, bez najmniejszych problemów obronił bramkarz gości. Niestety, występ poniżej krytyki.

Wiśniewski - co się z nim dzieje... ? Wywalczył karnego, ale to tylko dlatego, że zagubił się w swoim dryblingu i miał szczęście.. Mimo sympatii dla zawodnika, gaśnie w oczach,.

Grzelczak - niezbyt dobry występ. Szukał swojego miejsca, próbował.. Ale nie szło. Występ co najmniej średni.