lechia

Andrzej Kuchar chce sprzedać Lechię Gdańsk. Nabywcą większościowego pakietu akcji klubu nie będzie jednak, jak wcześniej informowano, Józef Wojciechowski, a firma Drutex – pisze "Dziennik Bałtycki".

 

Nie ukrywam, że Lechia to łakomy kąsek i obecnie wcale nie taki drogi. Atutem jest jedyny tak atrakcyjny stadion na północy kraju. My jednak jesteśmy na takiej pozycji, że nic nie musimy, poza tym umówiliśmy się, że nie będziemy komentować naszych planów - skomentował rozmowy z Kucharem prezes Druteksu , Leszek Gierszewski.
Obecny właściciel Lechii, mimo, że był inicjatorem rozmów, zaprzecza, że chce sprzedać Lechię. – Ostatni raz rozmawiałem z panem Gierszewskim kilka miesięcy temu na temat szeroko rozumianej współpracy, a nie sprzedaży akcji. Od tego czasu nic się nie zmieniło, więc nie rozumiem uporczywego "odgrzewania" tego tematu - powiedział Kuchar.

Wcześniej bardzo głośno było o zainteresowaniu gdańskim klubem ze strony Józefa Wojciechowskiego. Właściciel Polonii miał nie tylko nabyć udziały w gdańskim klubie, ale w ogóle przenieść swój biznes do Trójmiasta. Temat na razie jednak ucichł.

.

źródło: tvp.pl