Nie Legia Warszawa, nie Juventus Turyn, ani żaden klub z Bundesligi. Paweł Stolarski, talent z Wisły Kraków zagra - uwaga - w Lechii Gdańsk!

Tę informację podał serwis Weszlo.com, a transfer przeprowadził menedżer i jednocześnie bloger tego serwisu Mariusz Piekarski. Biało-zieloni w ostatniej chwili włączyli się do walki o 18-latka, choć ten - według niektórych dziennikarzy - jedną nogą był już w Legii Warszawa. Zresztą, mistrz Polski ostro walczył o chłopaka, ale tę walkę przegrał. Sam piłkarz przyznawał, że ofertę wysłał także Juventus Turyn, ale Włosi jak widać nie byli zdeterminowani.

Stolarski podpisze formalnie umowę 28 stycznia, bo wtedy skończy 18 lat. Do tej pory grał w Wiśle na umowie juniorskiej. To jeden z najbardziej utalentowanych wiślaków. Jeszcze we wtorek trener Franciszek Smuda zapewniał, że piłkarz zostanie w Krakowie. Jak się okazuje - nic z tego. W Gdańsku dostał bardzo dobry kontrakt. U Smudy nie był podstawowym zawodnikiem. Jesienią zagrał raptem w dziewięciu ligowych meczach, tylko w pięciu wychodził w pierwszej jedenastce.

Transfer młodego prawego obrońcy, reprezentanta młodzieżówki oznacza nowe otwarcie w Lechii Gdańsk. Wkrótce klub przejmie oficjalne międzynarodowe konsorcjum i spodziewane są także i inne transfery do klubu. 

Profil Pawła Stolarskiego

Źródło: wp.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora