W sobotnie popołudnie Lechia rozegra swoje kolejne ligowe spotkanie. W ramach 13. kolejki rozgrywek biało-zieloni zmierzą się z Wartą Poznań. Początek wyjazdowego spotkania o 15:00.

Dla Warty Poznań bieżące rozgrywki są dziewiętnastym sezonem w historii w Ekstraklasie. Do najwyższej klasy rozgrywkowej piłkarze z Poznania wrócili w ubiegłym roku, dzięki zajęciu trzeciego miejsca na zapleczu Ekstraklasy. Warto dodać, że na najwyższy szczebel Warta powróciła po 25 latach przerwy. Ubiegły sezon piłkarze Piotra Tworka ukończyli na piątym miejscu, co było bardzo dobrym wynikiem.

W bieżących rozgrywkach Warta jednak tak dobrze już sobie nie radzi. Drużyna z Poznania wpadła w duży kryzys i od dwóch miesięcy nie zdobyła nawet ani jednej bramki. W dwunastu spotkaniach piłkarze Warty zgromadzili zaledwie osiem oczek i plasują się aktualnie na szesnastym miejscu w tabeli. Zielono-biali wygrali zaledwie jedno spotkanie – było to w trzeciej kolejce w Łęcznej, kiedy to ograli beniaminka 4:0. Ponadto zespół Piotra Tworka zmaga się aktualnie z problemami kadrowymi z powodu dużej liczby urazów. Kontuzjowani są aktualnie między innymi Michał Jakóbowski oraz Mateusz Sopoćko.

W ostatnich tygodniach ciężko mówić o jaśniejszych punktach zespołu z Poznania. Wyróżnić można nazwiska Jana Grzesika oraz Milana Corryna, którzy aktualnie są najlepszymi strzelcami Warty. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po dwa trafienia. Przed sezonem oczekiwano, że ważną rolę w formacji ofensywnej Warty odgrywać będą Mateusz Kuzimski oraz Mateusz Kupczak, jednak póki co nie przekłada się to na boisko. W środku pola ważnym zawodnikiem Warty jest Łukasz Trałka, który jest także najbardziej doświadczonym piłkarzem Warty. W bramce numerem jeden jest aktualnie Adrian Lis, jednak w tym sezonie nie prezentuje wysokiej formy i stracił już piętnaście goli.

20210205 023 rul 0091

Tego lata w Warcie doszło też do kilku zmian kadrowych. Z klubem pożegnali się między innymi Makana Baku, Daniel Bielica, Maciej Żurawski oraz Maik Nawrocki, którym kończyły się wypożyczenia. Ponadto w Poznaniu nie ma już Mateusza Spychały, Mariusza Rybickiego oraz Jakuba Kuzdry. Z kolei nowymi graczami ekipy Tworka zostali Milan Corryn – były zawodnik AS Trencin, Szymon Czyż oraz Konrad Matuszewski. Ponadto z wypożyczeń wrócili Kajetan Szmyt, Dominik Smykowski, Filip Małek oraz Patryk Prange i Mikołaj Rakowski, którzy w ubiegłym sezonie występowali w rezerwach Lechii.

Sobotni mecz będzie trzydziestym drugim starciem obu ekip w historii. Bilans zdecydowanie na korzyść Lechii, która wygrała szesnaście spotkań. Warta górą była siedem razy, a w ośmiu spotkaniach padł remis. W ubiegłym sezonie na wyjeździe Lechia wygrała 1:0 po bramce Łukasza Zwolińskiego, a w rewanżu w Gdańsku padł remis 1:1.

Początek spotkania o 15:00.

źródło:własne