Jak podaje Mateusz Borek, 24- letni środkowy obrońca Ferencvarosu - Michał NALEPA od 1 lipca 2017 będzie zawodnikiem Lechii Gdańsk.

W tym sezonie zawodnik rozegrał 14 spotkań, zdobył jedną bramkę. Zbierał tam bardzo dobre opinie.

Dotychczasową karierę tego piłkarza dość dokładnie opisał Tomasz Hatta na sofasport.pl.

Jak czytamy Nalepę wysłannicy Wisły Kraków wypatrzyli jako juniora Unii Oświęcim w 2007 roku i klub sprowadził go do swojej szkółki. Po sezonie 2010/11, w którym młody obrońca występował w Młodej Ekstraklasie, kolejny spędził już na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ruchu Radzionków, gdzie rozegrał liczbę 23 spotkań.

Sezon 12/13 okazał się kolejnym wypożyczeniem, tym razem do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, także występującej na poziomie I ligi. Nalepa wystąpił tam w 33 spotkaniach, opuszczając tylko trzy, w tym dwa przez zawieszenie za kartki.

Po powrocie z Niecieczy, przyszła w końcu szansa na występy w Wiśle. Franciszek Smuda postanowił, że bliżej przyjrzy się zawodnikowi i dał mu szansę gry, lecz na początku sezonu były to występy nie na środku obrony, a na pozycji defensywnego pomocnika. Po zebraniu 16 występów, latem 2014 roku Nalepa mimo prawie pewnego nowego kontraktu, ostatecznie w dziwnych okolicznościach został uznany za niepotrzebnego i odszedł z klubu. Na początku lipca podpisał trzyletni kontrakt z najbardziej utytułowanym klubem na Węgrzech – Ferencvarosi CT.

Tutaj przeczytasz o jego dalszej karierze

źródło: sofasport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora