Piłkarze Lechii do 6 stycznia włącznie mają czas wolny, by zregenerować się przed ciężką pracą w 2020 roku. Niektórzy zawodnicy zostają w kraju (jak np. Michał Nalepa), inni zamierzają się relaksować w nieco cieplejszym klimacie. Zlatan Alomerović wybiera się wraz paroma kolegami z drużyny do Dubaju.

- Razem z Filipem Mladenoviciem, Mario Malocą i ich rodzinami jedziemy do Dubaju. Chcemy odpocząć i naładować baterie przed kolejną rundą - mówi Zlatan.

Zlatan Alomerović, który z notą 5,0 zajął jedenaste miejsce w naszym rankingu not za rundę jesienną. Na początku sezonu był tylko zmiennikiem Dusana Kuciaka, bronił - jak w poprzednim sezonie - głównie w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. Jednak w końcówce rundy dość nieoczekiwanie wskoczył między słupki i miejsca nie oddał do ostatniego meczu w 2019 roku (oczywiście zbiegło się to z kontuzją Dusana).

- Zawsze można oczekiwać czegoś więcej, ale myślę, że broniłem solidnie. Dla drużyny jest to bardzo komfortowa sytuacja, gdy masz dwóch bramkarzy gotowych do gry na tym poziomie. Jako zespół mieliśmy lepszy czas w lidze, potem był słabszy i to normalne, że trener postanowił coś zmienić. Najważniejsze jest dobro drużyny i zwycięstwa. Oczywiście cieszę się nawet, gdy wygrywamy, a nie ma mnie w bramce, ale wiadomo, że lepiej jest być na boisku - uśmiechnął się Alomerović.

Dla Serba rok 2019 był dobry. Walnie przyczynił się do zdobycia Totolotek Pucharu Polski. Zresztą, sam przyznał, że sukces na PGE Narodowym w Warszawie jest dla niego cenniejszy niż trzecie miejsce w lidze. - Dla mnie osobiście bardziej liczy się to, co mam w ręku. Zdobyliśmy Puchar, który poszedł do muzeum. Trzecie miejsce w lidze? Fajna sprawa, jest to podium, ale puchar to puchar. Dla mnie to jest konkret. Za dwadzieścia lat wszyscy będą o tym pamiętać, każdy będzie do tego wracał - przyznał.

Zapytany o samopoczucie w Gdańsku i ewentualny transfer do zagranicznego klubu, odpowiedział: - Futbol jest przewrotny, zawsze może się coś wydarzyć z dnia na dzień, jednak mam ważny kontrakt z Lechią, jestem zadowolony z pobytu tutaj i chcę walczyć z tym zespołem o kolejne trofea - zakończył bramkarz Lechii.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora