8 meczów, emisje na 5 kanałach jednocześnie, dziennikarze na każdym stadionie, specjalne studio, ponad 250 osób zaangażowanych w transmisje i 6 godzin relacji non-stop – to wszystko przygotowuje platforma nc+ dla fanów polskiej ligi na ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego T-Mobile Ekstraklasy.

Już w sobotę, 12 kwietnia pierwsza w tym roku Multiliga+ na antenie CANAL+ Sport.

W 30. kolejce T- Mobile Ekstraklasy zapadną decydujące rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym. Kibice przekonają się, które zespoły znajdą się w grupie A walczącej od 25 kwietnia o mistrzostwo Polski i europejskie puchary oraz grupie B, w której decydować się będą losy utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W sobotę, 12 kwietnia widzowie kanałów platformy nc+  będą mogli przeżywać wielkie emocje śledząc transmisję prezentującą najważniejsze wydarzenia na każdym z ośmiu ligowych stadionów. O godz. 17:00 – 60 minut przed pierwszymi gwizdkami sędziów - w CANAL+ Sport rozpocznie się Multiliga+, łączona relacja z wszystkich ośmiu spotkań 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. O profesjonalny komentarz zadba blisko 50 dziennikarzy i ekspertów z redakcji sportowej nc+, a przy realizacji przekazu telewizyjnego pracować będzie prawie 200 osób. Gospodarzami studia Multiligi+ będą Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski, a wśród ich gości znajdą się Krzysztof Przytuła, Marcin Baszczyński, Antoni Bugajski i Sławomir Stempniewski. Podgląd sytuacji na stadionach będzie prezentowany na żywo w formie mozaiki. W kluczowych momentach kamery pokażą pełen obraz z boiska, na którym padnie gol lub wydarzy się coś istotnego. Każdy mecz będzie miał odrębny komentarz, a sprawozdawcy zrelacjonują najciekawsze akcje. Reporterzy nc+ obecni na wszystkich stadionach, przeprowadzą wywiady z bohaterami wydarzeń, a eksperci w studiu przenalizują zmiany w tabeli i możliwe warianty rozwoju sytuacji.

- Czy jest bardziej pasjonujący, szalony, ciężki i nieprzewidywalny dzień w sezonie niż dzień Multiligi+? Z całą pewnością nie! To już 12. sezon kiedy stajemy naprzeciw wielkiego zadania jakim jest dla nas wszystkich łączona transmisja. Ten rok jest wyjątkowy, bo to pierwsza, ale nie ostatnia Multiliga+ w tym sezonie. Podział rozgrywek sprawił, że spotkamy się z kibicami przy okazji najbliższej, ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, a następnie na koniec rozgrywek w dwóch ostatnich seriach, kiedy decydować się będą losy mistrzostwa Polski i utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie. Do Multiligi+ idealnie pasuje stwierdzenie: „wszystkie ręce na pokład”. To wielkie wyzwanie wymagające zaangażowania setek osób na wszystkich stadionach, jak i w naszym „sztabie generalnym” w siedzibie nc+ w Warszawie. Czeka nas sześć godzin wielkiej frajdy i mam nadzieję wspaniałych emocji!  - zapowiada szef redakcji sportowej nc+, Tomasz Smokowski.

Równolegle na innych kanałach platformy nc+ transmitowane będą w całości cztery mecze 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W CANAL+ Family od 17:55 prezentowane będzie spotkanie Zagłębia Lubin z prowadzącą w tabeli Legią Warszawa. Lider wystąpi bez swojego… lidera – Miroslav Radović będzie pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Czy jego absencja, to szansa dla walczącego o utrzymanie Zagłębia? Na antenie CANAL+ Family2 Górnik Zabrze, który w tym roku jeszcze nie wywalczył kompletu punktów, zagra z rozpędzonym wiceliderem - Lechem Poznań. W kanale nSport kibice będą mogli śledzić rywalizację Wisły Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała. „Biała Gwiazda” spadła na 4. miejsce i chcąc rozgrywać w fazie finałowej więcej spotkań u siebie niż na wyjeździe, musi zdobyć komplet punktów. Czwarte z prezentowanych tego dnia w całości spotkań, w którym Korona Kielce zmierzy się z walczącą o 8. miejsce w tabeli Cracovią, relacjonowane będzie na kanale 36 platformy nc+.
Gospodarze pogrzebali swoje szanse na grupę A w poprzedniej kolejce, ale z pewnością zadania zespołowi trenera Wojciecha Stawowego nie mają zamiaru ułatwiać.

W trakcie trwania meczów kibice będą mogli na fanpage`u CANAL+ Sport na facebooku (facebook.com/CANALplussport) głosować na najlepszych zawodników poszczególnych spotkań. Tym razem wybór „największych + meczów” – nawiązując charakterem do transmisji – będzie miał formę „Multi+”, a widzowie swoje typy wskazywać będą w jednym wspólnym poście. Po zakończeniu wszystkich spotkań stacja zaprosi kibiców do wyboru „największego + kolejki”, a od poniedziałku do głosowania na „największego + wiosny”.

Fanów polskiej ligi przed świąteczną przerwą czekają więc wyjątkowe emocje, których nie wolno przegapić!

Plan transmisji 30. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w kanałach nc+:

sobota, 12 kwietnia:

17:00 – 23:00 MULTILIGA+, CANAL+ Sport
łączona relacja z wszystkich meczów 30. kolejki
prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, eksperci: Krzysztof Przytuła, Marcin Baszczyński, Antoni Bugajski, Sławomir Stempniewski

17:55 Zagłębie Lubin – Legia Warszawa, CANAL+ Family
komentują: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski

17:55 Górnik Zabrze – Lech Poznań, CANAL+ Family2
komentują: Bartosz Gleń, Kazimierz Węgrzyn

17:55 Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała, nSport
komentują: Rafał Dębiński, Grzegorz Mielcarski

17:55 Korona Kielce - Cracovia, n36
komentują: Adam Marchliński, Maciej Murawski

Źródło: nc+

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora