Wygląda na to, że mamy pierwszą ofiarę koronawirusa, jeśli chodzi o klub piłkarski. W poniedziałek poinformowano, że słowacka MŠK Žilina zostanie postawiona w stan likwidacji 1 kwietnia. Likwidacja klubu zostanie przeprowadzona z powodu niewypłacalności spółki.

Na całym świecie bankrutują mniejsze lub większe firmy, jednak do tej pory nie słyszeliśmy o likwidacji klubu piłkarskiego. To niestety się stało, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek. Lada moment wiele innych zespołów może spotkać taki sam los.

MŠK Žilina zostanie pozostawiona w stan likwidacji, zawodnikom zostały już wypowiedziane umowy. Funkcjonować będzie jedynie akademia, uchodząca za jedną z lepszych w Europie.

Żylina to miejsce urodzenia Dusana Kuciaka, bramkarza Lechii. W sezonie 2006/07 Kuciak zdobył z tym klubem mistrzostwo Słowacji, a następnie Superpuchar kraju. W przeszłości związany z MŠK Žilina był też Jaroslav Mihalik. Tam zaczynał przygodę z profesjonalnym futbolem, tam też odnosił pierwsze sukcesy - mistrzostwo i krajowy puchar w sezonie 2011/12.

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora