Nazwisko Giruć nie jest obce kibicom Lechii.

W nie tak odległej przeszłości biało-zielone barwy przywdziewał Bartłomiej. Pozostał jednak w cieniu swego starszego brata Mirosława, grającego w seniorach Lechii na przełomie lat 80. i 90.

Mały Gaza, bo tak nazywali koledzy Mirosława Girucia, należał do największych ulubieńców gdańskich kibiców. Niesamowite serce do gry, technika i walka do końca szybko zjednały mu sympatię biało-zielonej publiczności. Ten niezwykle sympatyczny zawodnik pozostał na długo w pamięci trybun z Traugutta. Jakże często później próbowano doszukiwać się drugiego Girucia w osobach Przemka Urbańskiego czy też Jakuba Biskupa, a wygrywając plebiscyt na Najpopularniejszego Piłkarza Wybrzeża w 1991 roku, w głosowaniu czytelników Głosu Wybrzeża, otrzymał największy wyraz uznania kibiców.

Zobacz profil Mirosława Girucia

W Lechii:
debiut: 28.05.1989 r. - Lechia-Broń Radom 2:0 [zobacz raport meczowy] pierwszy gol: 08.10.1989 r. - Lechia-Stal Rzeszów 2:0 [zobacz raport meczowy] ostatni mecz: 15.06.1994 r. - Lechia Dzierżoniów-Lechia 0:1 [zobacz raport meczowy] ogółem: 156 występów - 14 bramek

W imieniu redakcji oraz kibiców życzymy wszystkiego najlepszego.

Lechia Gdańsk

Polecamy też obszerny wywiad przeprowadzony przez Lechia.gda.pl

Źródło: lechia.gda.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora