Po przejściu testów medycznych, na zasadzie transferu definitywnego do gdańskiego klubu przeszedł Michał Chrapek, który ostatnio występował we włoskiej Catanii.

Po odejściu Stojana Vranjesa i Adama Dźwigały oraz wciąż możliwym wypożyczeniu Daniela Łukasika do Portugalii, działacze Lechii potrzebowali ściągnąć środkowych pomocników. W klubie pozostawał bowiem jeden zawodnik na tę pozycję - Ariel Borysiuk.

Jako pierwszy do biało-zielonych dołączył Michał Chrapek, który rozpoczął przygodę z piłką w rodzinnym Jaworznie, jednak praktycznie całą karierę spędził w Wiśle Kraków. W polskiej ekstraklasie rozegrał 59 meczów, w których strzelił siedem bramek. W sezonie 2013/14 strzelił nawet gola Lechii, gdy Wisła wygrała z biało-zielonymi 3:0.

Dobre występy w barwach Wisły zaowocowały transferem do włoskiej Catanii (Serie B - drugi poziom rozgrywkowy we Włoszech). Chrapek podpisał czteroletni kontrakt. Na zapleczu ekstraklasy zawodnik zagrał w dwudziestu jeden meczach i zdobył jedną bramkę (przeciwko Livorno).

Jednak po zakończeniu sezonu 2014/15 Catania została zdegradowana do trzeciej ligi w związku z udziałem klubu w ustawianiu meczów i 23-latek zdecydował się poszukać nowego klubu. Zdążył jednak zagrać w dwóch meczach Pucharu Włoch.

Źródło: trojmiasto.sport.pl