Według doniesień Macieja Słomińskiego z Interii powrócił temat sprzedaży Lechii Gdańsk. Zainteresowanie kupnem wyraził polski milioner Michał Brański - jeden z udziałowców grupy Wirtualna Polska. W tym momencie szanse na finalizacje transakcji są jednak iluzoryczne.

"15-letni pobyt Lechii Gdańsk w Ekstraklasie zdaje się zbliżać do nieuchronnego końca. Klub z Trójmiasta jest dziś w opłakanym stanie. Drużyna jest na skraju spadku z Ekstraklasy, piłkarze otrzymują wynagrodzenia z opóźnieniem, a lokalne środowisko straciło wiarę w porozumienie z właścicielem. Nowe otwarcie mógłby dać nowy układ właścicielski, z Adamem Mandziarą kontaktował się jeden z udziałowców Wirtualnej Polski, Michał Brański, który zaraził się ligowym bakcylem będąc u steru I-ligowego Stomilu Olsztyn" - czytamy na portalu Interia.

Saga związana ze sprzedażą Lechii Gdańsk trwa już rok. Od tamtej pory w mediach pojawiają się co rusz potencjalne nazwiska nowych właścicieli. Kolejnym z nich jest Michał Brański. Udziałowiec grupy Wirtualna Polska oraz były właściciel Stomilu ma za sobą już pierwszy kontakt z Adamem Mandziarą. Choć według spekulacji milioner ma pojawić się na sobotnim meczu Lechii z Cracovią, to na ten moment jednak szanse na finalizację są niewielkie, co potwierdził  sam zainteresowany.

Michał Brański w 2016 roku był jednym z czołowych polskich milionerów. Tygodnik "Wprost" oszacował jego majątek na 190 milionów złotych i umieścił go na miejscach 15-17 w zestawieniu polskich milionerów. W latach 2019-2021 zarządzał Stomilem Olsztyn. Teraz jego drogi z Lechią mieli połączyć akcjonariusze mniejszościowi. To oni mieli skontaktować go z Mandziarą. 

Czy rzeczywiście dojdzie do sprzedaży klubu? Choć zdaniem wielu to uzdrowiłoby Lechię, to na ten moment wydaje się, że jeszcze długa droga do tego, aby nowy właściciel rozsiadł się w gdańskich gabinetach. 

źródło: Interia